یافته جدید محققان؛

تأثیر رژیم غذایی پرچرب همراه با آنتی بیوتیك در بروز التهاب روده

تأثیر رژیم غذایی پرچرب همراه با آنتی بیوتیك در بروز التهاب روده به گزارش آقای هویج محققان دریافتند مصرف همزمان آنتی بیوتیك با رژیم غذایی پرچرب غربی از شاخص های پرخطر بیماری التهاب روده است.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، محققان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند تلفیق مصرف آنتی بیوتیک با رژیم غذایی پرچرب باعث قطع عملکرد میتوکندری در سلول های لایه داخلی روده بزرگ شد که نتیجه آن، التهاب روده است. Mesalazine می تواند به شروع مجدد عملکرد میتوکندری و درمان مشکل بیماری التهاب روده کمک نماید.
حدود ۱۱ درصد مردم جهان مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر هستند. این بیماری با دوره های مکرر درد شکمی، نفخ و تغییر در عادات روده همراه می باشد.
مطالعه شامل ۴۳ فرد سالم و ۴۹ فرد بیمار مبتلا به التهاب روده بود. محققان میزان کالپروتکتین، نشانه بیماری التهاب روده، شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند.
محققان دریافتند همه شرکت کنندگانی که رژیم غذایی پرچرب داشته و آنتی بیوتیک مصرف می کردند در مقایسه با افراد دارای رژیم غذایی کم چرب و فاقد سابقه مصرف انتی بیوتیک، ۸.۶ برابر بیشتر با ریسک ابتلاء به پیش علایم بیماری التهاب روده مواجه بودند.
«آندراس بوملر»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است سابقه مصرف آنتی بیوتیک در افراد دارای رژیم غذایی پرچرب، با بیشترین ریسک بروز علایم بیماری التهاب روده مرتبط می باشد.»
یافته ها نشان داده است رژیم غذایی پرچرب و آنتی بیوتیک ها همراه باهم باعث اختلال در عملکرد میتوکندری سلولی شده و توانایی شأن در اکسیژن سوزی متوقف می شود. این اختلال باعث کاهش مصرف اکسیژن سلولی شده و در نتیجه اکسیژن به روده نشت می کند.
باکتری های مفید بدن در محیط هایی که فاقد اکسیژن هستند مانند روده بزرگ رشد می کنند. میزان اکسیژن بالاتر در روده سبب عدم تعادل باکتری ها و التهاب می شود. با اختلال در محیط روده، یک چرخه معیوب برای جایگزینی باکتری های خوب با میکروب های بالقوه مضر که تحمل اکسیژن بیشتری را دارند، شروع می شود. این روند به نوبه خود منجر به التهاب مخاطی می شود که با شرایط قبل از بروز التهاب روده مرتبط می باشد.
این مطالعه همینطور نشان داد داروی mesalazine (۵-aminosalicylate) باعث آغاز مجدد این انرژی زایی در پوشش داخلی روده می شود که درمان مؤثری برای بیماری التهاب روده است.

1399/05/02
17:09:29
5.0 / 5
2497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری