سفارش های ضدكرونایی برای داوطلبان كنكور

سفارش های ضدكرونایی برای داوطلبان كنكور كارشناس بهداشت معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی مهمترین نكات و توصیه های ضدكرونایی برای داوطلبان كنكور را تشریح نمود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، مهندس مهدی کمری با اعلان اینکه اولویت اول حوزه بهداشت در برگزاری کنکور، حفظ سلامت داوطلبان است، اظهار نمود: سرنوشت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی عده زیادی از جوانان کشور ما به آزمون های کنکور گره خورده، بدین سبب باید با اتخاذ راهکارهای موثر از طرف متولیان و داوطلبان مراقب باشیم تا سلامت نسل جوان در جریان این آزمون ها به خطر نیفتد.وی با اشاره به خطر استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، درباره نحوه تردد و ورود به جلسه به داوطلبان کنکور ۹۹ سفارش کرد: تا جایی که ممکنست از خودرو شخصی خود بهره برده تا درگیر مسایل حمل و نقل عمومی نشوید.
کارشناس بهداشت معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد: اگر چنانچه از وسایل حمل و نقل عمومی همانند اتوبوس، مترو و یا تاکسی های اینترنتی استفاده می کنید حتما از ماسک و دستکش بهره برده و ژل ضدعفونی کننده و یا الکل همراه خود داشته باشید.
کمری با اشاره به اهمیت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حوزه های امتحانی توسط داوطلبان و عوامل اجرایی اشاره کرد: به صورت جدی از تجمعات بپرهیزید و فاصله حداقل یک متر و نیم را همیشه با سایر داوطلبان و عوامل اجرایی رعایت کنید.
وی همین طور به خانواده های داوطلبان نیز سفارش کرد: یکی از نگرانی ها تجمع والدین اطراف حوزه های امتحانی است، تجمع والدین در اطراف حوزه امتحانی می تواند خطرآفرین باشد و این تجمع ها نه فقط هیچ سودی برای داوطلبان ندارد بلکه موجبات شیوع بیشتر بیماری را فراهم خواهدنمود.
کارشناس بهداشت معاونت امور بهداشتی دانشگاه در ادامه اهمیت استفاده از ماسک را تصریح کرد و اضافه کرد: در طول ۳ تا ۴ ساعت آزمون داوطلبان باید از ماسک استفاده کنند و ماسک باید از نظر سایز نیز مناسب صورت فرد باشد.
وی اظهار داشت: بهتر است داوطلبان چند عدد ماسک همراه خود داشته باشند تا در صورت مرطوب شدن یا خراب شدن ماسک، بتوانند آنرا تعویض کنند.
کمری سفارش کرد: بهتر است چند کیسه پلاستیکی همراه خود داشته باشید تا در صورت تعویض ماسک آنرا در کیسه بیندازید.
کارشناس بهداشت معاونت امور بهداشتی، پرهیز از دست زدن به سر و صورت را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: داوطلبان حتما وسایل حفاظت شخصی خودرا همراه داشته باشند.
وی ضمن یادآوری این مساله که استفاده از تلفن همراه در جلسه امتحان ممنوع می باشد، اظهار داشت: از آنجائیکه آوردن کیف و تلفن همراه و سایر وسایل غیرضروری به داخل جلسه امتحان ممنوعست بدین سبب داوطلبان تاجائیکه ممکنست از آوردن تلفن همراه و کیف خودداری کنند؛ چونکه در غیر اینصورت مجبور هستند این وسایل را به قسمت امانات تحویل داده و باتوجه به شیوع پاندمی ممکنست مشکلات بعدی را به دنبال داشته باشد.
پرهیز از به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی با سایر داوطلبان و ترک محل به محض اتمام آزمون از دیگر سفارش های این کارشناس بهداشت معاونت امور بهداشتی دانشگاه بود.
وی با بیان این که احراز هویت داوطلبان در بیشتر موارد توسط اثر انگشت انجام می شود توضیح داد: به نظر می آید بهتر است از روش دیگری برای احراز هویت داطلبان استفاده گردد. ولی پیشنهاد می شود که حتما ماده ضدعفونی کننده و یا پد الکلی همراه داشته باشند.
وی اظهار داشت: وسایل شخصی خودرا با سایرین به اشتراک نگذارید و بعد از اتمام آزمون هر چه سریعتر محل آزمون را ترک کنید و به بحث و گفتگو درباره نحوه طراحی سوالات با سایر داوطلبان و سایر موارد نپردازید.
همراه داشتن مواد غذایی بصورت بسته بندی شده از دیگر سفارش های این کارشناس بهداشت معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بود.1399/05/24
15:36:23
5.0 / 5
1667
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری