با توجه به موج های بعدی شیوع كرونا مطرح شد

هشدار كارشناسان آمریكایی نسبت به بازگشایی زودهنگام مدارس

هشدار كارشناسان آمریكایی نسبت به بازگشایی زودهنگام مدارس آقای هویج: ارتباط هفت خوشه شیوع ویروس كرونا در ایالت لوئیزیانای آمریكا با مدارس و دانشكده ها، هشدارهایی را در مورد خطرات ناشی از بازگشایی مدارس در شرایط كنونی برای جهانیان به همراه دارد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، آمارهای اداره بهداشت لوئیزیانا نشان داد که چهار خوشه شیوع ویروس کرونا به دانشکده ها و سه مورد به مدارس ابتدایی و متوسطه مرتبط بوده است. اطلاعات بهداشتی نشان میدهد که ۱۵۱ مورد اخیر مبتلاشدن به کرونا به شیوع در دانشکده ها مرتبط می باشد و ۱۷ مورد نیز به شیوع در مدارس ابتدایی و متوسطه نسبت داده می شود.
طبق تعریف مقامات دولتیِ این کشور، "شیوع خوشه ایِ بیماری به دو یا چند مورد مبتلاشدن در میان افراد غیرمرتبط که طی یک دوره ۱۴ روزه به یک مکان مراجعه نموده اند، گفته می شود."
فعالیت مدارس طی یک هفته گذشته در خیلی از بخش های سراسر لوئیزیانا از سر گرفته شده است. بعضی از مدارس هم اکنون کلاس های حضوری برگزار می کنند و برخی دیگر تصمیم گرفتند برای چند هفته اول ترم کاملاً مجازی بمانند.
در شرایطی که به تدریج موج های بعدی کرونا در سرتاسر جهان باردیگر شروع می شود، مردم در تلاش هستند تا بخش های دیگر را در زندگی روزمره خود بازگردانند و به حالت عادی برگردند. با این وجود، کارشناسان سلامت معتقدند که بازگشایی مدارس هنوز خطر جدی شیوع کروناویروس را به همراه دارد.
اخیراً تعداد موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در بین کودکان در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است، بطوریکه گزارش جدید آکادمی پزشکی کودکان آمریکا (AAP) و انجمن بیمارستان کودکان این کشور (CHA) نشان داد که طی چهار هفته ۹۰ درصد افزایش در موارد ابتلای کودکان مشاهده شده است.
کارشناسان گفته اند که عواملی همچون عفونت های بالای کرونا در میان بزرگسالان، افزایش تجمع در میان نوجوانان و بازگشت به مدرسه در طول همه گیری، ممکنست در بروز عفونت های زیاد در کودکان نقش داشته باشد.
کارشناسان هشدار داده اند که بازگشایی زودهنگام مدارس می تواند کروناویروس را خصوصاً در کشورهای در حال توسعه بسیار سریع تر گسترش دهد.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، برمبنای مطالعه ای که بتازگی در آمریکا صورت گرفته، تأخیر در بازگشایی مدارس می تواند "یک نیروی قدرتمند برای نجات زندگی" باشد، با این کار خطر ابتلای کودکان به کرونا در مدرسه و در نتیجه گسترش ویروس در خانواده های آنها کاهش زیادی می یابد.
منبع:

1399/05/27
10:32:55
5.0 / 5
1667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری