ایجاد ۳۰ درصد از ظرفیت های درمانی كشور در دولت یازدهم و دوازدهم

ایجاد ۳۰ درصد از ظرفیت های درمانی كشور در دولت یازدهم و دوازدهم معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: در طول هفت سال گذشته، ۳۷ هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت كشور اضافه گردید و به عبارت دیگر، ۳۰ درصد از ظرفیت های درمانی كشور در دولت یازدهم و دوازدهم به وجود آمد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، سید کامل تقوی نژاد در مراسم تکریم و معارفه رئیس و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول، اضافه کرد: سه میلیون متر مربع معادل ۵۰ درصد از ظرفیت بیمارستان های کشور، در دولت یازدهم و دوازدهم بازسازی شد. ۱۲۰۰ پروژه طرح تحول نظام سلامت شامل کلینیک های ویژه، بخش های ویژه، بلوک های زایمانی، مرکز بیماری های خاص بخصوص کنترل سرطان و همینطور ۸۰۰۰ پروژه بهداشتی در این زمان به بهره برداری رسیده و ۱۷ هزار پروژه بهداشتی بازسازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: سطح فرسودگی بیمارستانهای کشور از ۶۰ به ۴۰ درصد کاهش یافته و عمر ساختمانهای بخش بهداشت از ۲۴ به ۱۲.۵ سال رسیده است و به کمک کادر بهداشتی و درمانی، خدمات ارزشمندی به مردم و بیماران عرضه شده است.
به گفته تقوی نژاد، یکی از علل موفقیت های بزرگی که در مدیریت کرونا در کشور مشاهده کردیم، توسعه زیرساخت های سلامت در دولت های مختلف بخصوص دولت یازدهم و دوازدهم بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: شهدای مدافع سلامت در حقیقت با آگاهی کامل جان خودشان را برای سلامتی مردم عزیز ایران فدا کردند. در جنگ ها معمولا افراد با دشمن در ستیز هستند و در اثر تیر دشمن به شهادت می رسند اما در راه مبارزه با کرونا، شهدای سلامت جانشان را فدای دوست کردند و می دانستند که احتمال ابتلای آنها به کووید۱۹ وجود دارد اما هیچ وقت دریغ نکردند که خودشان را در معرض خطر قرار دهند.
وی ضمن تقدیر از نیروهای بهداشتی و درمانی در راه مبارزه با کرونا در کشور، خاطرنشان کرد: آنها از نخستین روزهای اپیدمی جهانی کرونا، با هوشمندی، دانش و تجربه کافی یکی از افتخارات بزرگ را برای جمهوری اسلامی ایران رقم زدند و امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان، سربلند است و بسیار پر افتخار تر از کشورهایی است که حتی از نظر امکانات، زیرساخت ها و دانش پزشکی شاید از ایران جلوتر باشند. جوشش درونی کادر درمان و همکاری پرارزش بخش بهداشت بود که ایران را بعنوان یکی از کشورهای موفق دنیا در مدیریت کرونا تبدیل کرد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که نیروهای بهداشتی و درمانی خوش درخشیدند و امروز این مدال بزرگ بر گردن مدافعان سلامت آویخته است که بارها و بارها در هر شرایط و مناسبتی که پیش می آید، از جانب مقام معظم رهبری از آنها تجلیل و قدردانی می شود.
موی خاطرنشان کرد: در ابتدای انتشار کرونا در سطح کشور به کمک نیروهای مسلح، ۴۰ هزار تخت نقاهتگاهی در کوتاه ترین زمان ممکن افتتاح شد گرچه احتیاج به استفاده از این تخت ها وجود نداشت اما این اطمینان خاطر برای مسؤلان به وجود آمد که اگر خدای ناکرده در اوج این بیماری قرار داشته باشیم، نیروهای مسلح و سایر دستگاه ها با همدلی و وفاق، در کنار وزارت بهداشت حضور دارند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تصریح کرد: شهرستان دزفول حتما باید در بخش های زیرساختی و درمانی، تقویت شود. امروز از چندین بیمارستان و پروژه در حال ساخت بازدید کردیم که یکی از خصوصیت های این پروژه ها، مشارکت پرارزش خیرین در این طرح ها است. خیرین یاریگران اصلی نظام سلامت هستند و در این شهرستان، خدمات و مشارکت آنها برجسته است.
تقوی نژاد اضافه کرد: وزارت بهداشت در صدد است که با همکاری و مشارکت خیرین سلامت، شاخصهای درمانی در این شهرستان به متوسط کشوری نزدیک شود البته در وضعیت مطلوب باید به شاخص ۲.۶ تخت به ازای هر هزار نفر در کشور برسیم. پروژه های درمانی دزفول، دارای پیشرفت های مناسبی هستند اما با عنایت به شرایط موجود و تغییر قیمت ها، باید اعتبارات کافی برای تکمیل و افتتاح آنها در نظر گرفته شود و ما در این حوزه و تقویت و ارتقای دانشگاه علوم پزشکی دزفول با تاسیس پردیس دانشگاهی آمادگی کمک داریم.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: بنده بیشتر مسئولیت های مالی و اداری داشته ام. در سازمان قبلی که یکی از سازمان های اقتصادی کشور بود یک شعار داشتم و آن هم اعتماد بود و همین مبحث مورد توجه رهبران جمهوری اسلامی ایران هم بود البته اول باید به خودمان، داشته ها و توانمندی های مان اعتماد نماییم و بعد هم بین خودمان و دیگران، اعتماد ایجاد نماییم.
تقوی نژاد با تاکید بر تقویت اعتماد بین مجریان و مردم، اظهار داشت: اعتماد باید تقویت شود و مردم دلسوزی، مسئولیت پذیری و تعهد ما را درک کنند و خدمتگزاری ما برای آنها، ملموس و عینی باشد اگر چنین باشد شاهد همکاری، تعامل و همراهی مردم هستیم.
وی خاطرنشان کرد: مسئولیت، امانتی است که به ما سپرده شده و همه جا بر مشکل گشایی از مردم، تاکید می شود. کلید حل مشکلات توسط مدیران، شناخت خصوصیت هایی مانند اعتماد به نفس، رشد، آموزش و تعالی است که می تواند باعث رشد در محیط کسب و کار شود. ابزارهای جدید مدیریتی و نظام های نوینی که در این حوزه وجود دارد، به مدیران در پیشبرد اهداف کمک می نماید. نیروی انسانی متخصص، همراه، توانمند و با انگیزه در دانشگاه علوم پزشکی دزفول، یکی از مهمترین علل موفقیت این دانشگاه می تواند باشد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه به دلیل موفقیتی که در بعضی از رشته ها در دانشگاه علوم پزشکی دزفول به دست آمده، بخشی از مراجعین از سایر استانها به این شهرستان سفر می کنند که این کمک به همنوعان و دردمندان، باعث افتخار است و ما خودمان را افرادی بدانیم که در این راه توفیق پیدا کرده ایم تا دردمندی را دریابیم.
تقوی نژاد تصریح کرد: وقتی فردی خودش را در مقام مسئولیت، کار و خدمتگزاری می بیند، سلامتی، وقت و زندگی خودش را وقف می کند تا مردم در آسایش باشند. در هر کجا مسئولیت داشته ام به همکارانم گفته ام بر مبنای مطالعاتی که در ۷۰ درصد از مدیران ارشد شرکت های تراز اول بین المللی انجام شده نشان داده که کسانی موفق اند که پرکار هستند.
بنابر گزارش وبدا، وی در خاتمه، اظهار نمود: هفته گذشته فردی به بنده پیام داد که آمدم دفتر شما و گفته اند که ساعت ۱۱ شب از دفترت خارج می شوی و این شیوه مدیریت کهنه و قدیمی است باید بگویم که اتفاقا به کار نیاز داریم و اینکه یک رئیس دانشگاه بامداد سرکار برود و ساعت ۱۲ یا ۱ ظهر برای کار به اتاق عمل برود، طبیعتا کارهای دانشگاه، پیشرفت چندانی نخواهد داشت و باید کار و کوشیده و خودمان را وقف دانشگاه نماییم. مدیران پرکار بطور قطع موفق خواهند شد.1399/06/27
19:33:35
5.0 / 5
1343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری