رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

آغاز نظارت الكترونیكی بر داروخانه ها

آغاز نظارت الكترونیكی بر داروخانه ها به گزارش آقای هویج رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه حوزه دارو، غذا و تجهیزات پزشكی نوك پیكان تحریم های ظالمانه دشمنان است، اظهار داشت: ما در حوزه كرونا در تأمین اقلام مورد نیاز از انواع و اقسام داروها گرفته تا كیت، ونتیلاتور و... باید پاسخگوی مردم باشیم.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز در نشست خبری رونمایی از سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: ما از سال ها پیش در صدد استانداردسازی بازرسی ها و نظارت ها و پایش های واحدهای تحت پوشش مان بودیم و در تلاش بودیم از اعمال سلیقه و نظرات شخصی جلوگیری نماییم و همه نظارت ها به نحوی باشد که بتواند نظارت را در اقصی نقاط کشور با یک نگاه و رویکرد ارتقاء دهد.
وی ادامه داد: بحث ضرورت ثبت و ضبط و ماندگاری نتایج حاصل از بازرسی ها از دغدغه ها و نگرانی هایمان بود که همواره در سازمان غذا و دارو وجود دارد. به هر حال حوزه کاری ما حوزه سلامت است و از نظر اهمیت و حساسیتی که دارد، بیشتر از سایر ارگان ها که امکان دارد صرفاً مباحث اقتصادی یا صرف تأمین را مدنظر داشته باشند، وجود دارد، اما در حوزه سلامت مباحث جدی تر باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: روند نظارت الکترونیکی بر داروخانه ها که در چند دانشگاه علوم پزشکی پایلوت می شود، به خوبی شروع شده است. اما باید تا زمان رسیدن این برنامه به نقطه ایده آل، تلاش ها و کارهای جدی انجام دهیم. درخواست داریم که معاونین غذا و دارو با جدیت کامل نظارت را انجام دهند و این روند را از اولویت های اصلی شان قرار دهند.
وی اشاره کرد: به هر حال حالا در وضعیت و مشکلات خاصی قرار گرفتیم و حوزه دارو، غذا و تجهیزات پزشکی نوک پیکان تحریم های ظالمانه دشمنان است و بیشترین تلاش دشمنان این است که ما در تأمین این اقلام گرفتار چالش شویم. معاونین غذا و دارو در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، خط مقدم پاسخگویی به این موارد هستید و حوزه های دارو و تجهیزات از دغدغه های جدی معاونین است.
شانه ساز افزود: ما در حوزه کرونا در تأمین اقلام مورد نیاز از انواع و اقسام داروها گرفته تا کیت، ونتیلاتور و... باید پاسخگوی مردم باشیم. البته دوستان وزارت صمت هم در کنار ما هستند.
رئیس سازمان غذا و دارو با اعلان اینکه در نظارت ها باید امکان مستندسازی را فراهم نماییم و مستندات در پرونده وجود داشته باشند، اظهار داشت: بطوریکه با تغییرات در رده های مدیریتی گرفتار چالش نشویم و از اعمال نظرهای سلیقه ای کارشناسی که مانع جهش و رونق تولید شود، باید پرهیز نماییم. این سامانه را که بعنوان یکی از اقدامات اساسی در زمینه توسعه سامانه TTAC است، به فال نیک می گیرم و شاهد پیشرفت و گام مهمی در زمینه تحقق سامانه TTAC هستیم.
شانه ساز اشاره کرد: مسؤلان عالی رتبه کشور به دنبال اجرای سامانه تیتک هستند و دستورات تاکیدی در حوزه تحقق دولت الکترونیک داده اند؛ چون که سازمان غدا و دارو در حیطه پر اهمیتی فعالیت می کند و چالش در هر کدام از اقلام سلامت محور می تواند جمعیت خیلی از هموطنان را گرفتار مشکل کند.
وی با اعلان اینکه در شرایطی که کرونا باردیگر خوی وحشیانه خویش را نشان می دهد، باید با دقت بیشتری نظارت و عمل نماییم، اظهار داشت: داروخانه ها مهمترین محل برای تأمین اقلام کرونایی مورد نیاز مردم هستند و باید داروخانه ها فاکتور خرید ارائه نمایند. در عین حال باید نظارت بر قیمت صورت گیرد. بر این اساس مشخصات فاکتور معتبر هم اعلام خواهد شد.
منبع:

1399/06/31
13:39:20
5.0 / 5
1517
تگهای خبر: استاندارد , پزشك , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری