در برابر كرونا؛

كادر درمان ببرد، فاجعه رقم می خورد

كادر درمان ببرد، فاجعه رقم می خورد به گزارش آقای هویج مركزی رئیس علوم پزشكی اراك اظهار داشت: متاسفانه كادر درمان در حال رسیدن به این باور هستند كه باید تاوان سهل انگاری مردم را آنها پرداخت كنند، اگر كادر درمان بِبُرد فاجعه رقم می خورد و مسلما بی تفاوتی در میان كادر درمان جبران ناپذیر است.


دکتر سید محمد جمالیان بیستم مهرماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با اشاره به اینکه آمارهای هفته گذشته نشان از درگیری بالای کارمندان با ویروس دارد، اضافه کرد: در کنار کارمندان کادر درمان و گروه پزشکی هم درگیر شده اند که این افزایش مبتلا شدن به ویروس در میان کادر بهداشت و درمان سبب اختلال در کار می شود و در حال ایجاد نارضایتی شدید در میان گروه پرستاری و پزشکی است.
وی با اشاره به اینکه مدیران ادارات باید وضعیت را جدی بگیرند و با کارمندانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند برخورد کنند، اظهار داشت: طی دستور رئیس جمهوری باید با کارمندانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند برخورد شود، ولی تا امروز علیرغم این دستور هیچ اداره ای گزارشی از برخورد با کارمند متخلف را عرضه نکرده است.
جمالیان با اشاره به پر شدن ظرفیت مراکز درمانی خاطرنشان کرد: مراکز دولتی دیگر جوابگوی موارد بستری در استان مرکزی نیستند، متاسفانه استان ما مرکز درمانی نیروهای مسلح ندارد که به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیاید، بنابراین لازم است که بیمارستان های خصوصی و تأمین اجتماعی مکلف به عرضه خدمت و پذیرش بیماران کرونایی شوند و یک بخش را به این بیماران اختصاص دهند.
وی تصریح کرد: در هفته جاری باید جدی تر با افرادی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند برخورد شود، موارد آموزشی مطرح و اقناع سازی صورت گرفته است، اما هنوز افراد با دیدن بازرسان و مسؤلان مبادرت به ماسک زدن می کنند بنابراین لازم است برای اصنافی که استفاده از ماسک و پروتکل ها را رعایت نمی کنند قانون ۵ روز تعطیلی جهت نخستین تخلف و ۹ روز تعطیلی جهتتکرار تخلف لحاظ شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به وضعیت نامطلوب آرامستان اراک اظهار داشت: باید برخورد جدی دراین راستا صورت گیرد، متاسفانه کادر درمان در حال رسیدن به این باور هستند که باید تاوان سهل انگاری مردم را آنها پرداخت کنند، اگر کادر درمان بِبُرد فاجعه رقم می خورد و مسلما بی تفاوتی در میان کادر درمان جبران ناپذیر است.
وی خاطرنشان کرد: تا امروز کادر درمان را این چنین پرخاشگر و مطالبه گر نسبت به خودمان ندیده بودم، چونکه توان کادر درمان به آخر رسیده و عادی انگاری در میان این قشر عاقبت خوشی به همراه ندارد.
جمالیان با اشاره به اینکه با معرفی صنف متخلف، دادگاه حکم منع تعقیب صادر می کند که این یک نوع دهن کجی به کادر درمان است و مسلما این تناقضات فقط به سلامت جامعه ضرر می رساند، اظهار داشت: کنترل بیماری بیشتر از هر چیزی همراهی مردم را می طلبد ولی مردم با وجود راه اندازی سامانه ۳۳۸۹۰ برای نوبت گیری در تمام کلینیک ها، از این اقدام استقبال نمی کنند حتی زمانی که منشی مطب ها تایم مشخصی را اعلام می کند مردم زودتر رجوع می کنند که این امر سبب تجمع در مطب می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی خواهان همکاری پادگان ها با کارشناسان بهداشت شد.
ابتلای ۱۹۱۵ نفر به کرونا طی یک هفته در استان مرکزی/ساوه پیشتاز ابتلا
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک از ابتلای ۱۹۱۵ نفر به کرونا طی هفته گذشته در استان مرکزی اطلاع داد.
علی علیمحمدی بیستم مهرماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی بیان نمود: هفته گذشته ۹۱۷ نفر در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک به ویروس کرونا مبتلا شدند که شامل یک نفر در آشتیان، ۷۴۸ نفر در اراک، ۲۲ نفر تفرش، ۲۲ نفر خنداب، ۳۹ نفر دلیجان، ۳۳ نفر شازند، ۱۶ نفر فراهان، ۱۵ نفر کمیجان و ۲۱ نفر محلات می شود.
وی در مورد رنج سنی مبتلایان به این ویروس در شهرستان های مذکور اظهار داشت: ۱۲ نفر در سنین یک تا ۹ سال، ۱۲ نفر در سنین ۱۰ تا ۱۹ سال، ۱۲۰ نفر در سنین ۲۰ تا ۲۹ سال، ۲۲۸ نفر در سنین ۳۰ تا ۳۹ سال، ۱۶۴ نفر در سنین ۴۰ تا ۴۹ سال، ۱۱۳ نفر در سنین ۵۰ تا ۵۹ سال، ۱۳۰ نفر در سنین ۶۰ تا ۶۹ سال، ۷۷ نفر در سنین ۷۰ تا ۷۹ سال، ۴۹ نفر در سنین ۸۰ تا ۸۹ سال و ۵ نفر در سنین ۹۰ تا ۹۹ سال طی هفته گذشته به کرونا مبتلا شدند.
علیمحمدی با اشاره به اینکه از ۹۱۷ مورد مبتلا شدن ۴۳۰ نفر مونث و باقی مذکر بوده اند، اضافه کرد: از بین موارد مبتلا شدن به این ویروس، ۲۶۵ نفر خانه دار، ۱۹۹ نفر کارمند، ۱۲۳ نفر بازنشسته، ۲۹ نفر کارگر، ۱۰۶ نفر شغل آزاد، ۴۵ نفر پرستار و سایر رسته های پرستاری، ۶ نفر پزشک، ۳ نفر از کارکنان آزمایشگاه، ۱۰ کشاورز، ۱۳ سرباز و نظامی و ۳ راننده بوده اند.
وی افزود: موارد فوتی در شهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی اراک ۲۰ مورد بوده است که از این تعداد هفت نفر مرد و ۱۳ نفر خانم بوده اند که ۱۴ نفر مربوط به اراک، یک نفر دلیجان و ۵ نفر شازند می شود.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک، شغل متوفیان را شامل یک نفر شغل آزاد، ۶ نفر بازنشسته، ۱۲ نفر خانه دار و یک نفر سایر مشاغل دانست و اظهار داشت: بیشترین شمار متوفیان با ۶ مورد در بازه سنی ۷۰ تا ۷۹ سال بوده است.
وی در مورد وضعیت دانشگاه علوم پزشکی ساوه در شیوع کرونا اظهار نمود: طی هفته گذشته ۹۴۹ نفر به ویروس مبتلا شدند که دو مورد زیر یک سال، سه مورد ۱۰ تا ۱۹ سال، ۱۲۸ مورد ۲۰ تا ۲۹ سال، ۲۰۱ مورد ۳۰ تا ۳۹ سال، ۲۱۹ مورد ۴۰ تا ۴۹ سال، ۱۶۷ مورد ۵۰ تا ۵۹ سال، ۱۲۷ مورد ۶۰ تا ۶۹ سال و ۸۰ مورد ۷۰ تا ۷۹ سال بوده اند.
علیمحمدی با تاکید بر اینکه آمار بالای موارد مبتلا سبب شد که نمونه ها صحت سنجی شوند و البته صحت پاسخ تمام نمونه ها تایید شد، اظهار داشت: در دانشگاه علوم پزشکی ساوه به مانند اراک بیشترین میزان مبتلا شدن در بین زنان خانه دار با ۱۲۴ مورد و بعد از آن بیشترین مبتلا شدن با ۴۴ مورد در میان پرسنل بهداشت و درمان بوده و میزان فوتی در شهرستان های زیرمجموعه این دانشگاه هم ۹ نفر اعلام گردید که سه نفر از متوفیان زنان خانه دار بوده اند.
وی میزان مبتلا شدن در دانشکده علوم پزشکی خمین را ۴۹ مورد عنوان نمود و اظهار داشت: از موارد مبتلا شدن ۹ نفر بستری و باقی در خانه قرنطینه شده اند و البته دو نفر جان خویش را از دست داده اند.
منبع:

1399/07/19
20:42:13
5.0 / 5
1203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری