چرا ایران درخواستی برای خرید واكسن كرونا فایزر ندارد؟

چرا ایران درخواستی برای خرید واكسن كرونا فایزر ندارد؟ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به برخی اظهارات درباره زنجیره سرد مورد لزوم واکسن کرونا فایزر و چرایی عدم درخواست ایران برای آن، پاسخ داد.


دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره اظهارات رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اینکه "دو ایرلاین ایرانی آماده واردات هر نوع واکسنی همچون فایزر هستند"، اظهار داشت: زنجیره سرد، فقط انتقال از مبدا به فرودگاه مقصد نیست بلکه زنجیره سرد کل مسیر تلقیح واکسن به گروه هدف تا یک شهر و روستای دورافتاده را شامل می شود.
وی با اشاره به زنجیره سرد منهای ۷۰ درجه مورد لزوم در واکسن کرونا فایزر، اضافه کرد: مشخص است که تزریق در فرودگاه و پای هواپیما صورت نمی گیرد و یک روز و یکساعت هم نیست.
سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: زنجیره سرد مورد نیاز برای این واکسن باید برای همه روزهای ورود، توزیع و تلقیح رعایت شود و دمای منهای ۷۰ درجه سلسیوس، از منظر زنجیره سرد نگهداری و توزیع، یک ضعف فناوری است.
جهانپور اشاره کرد: اساسا واکسن های تایید شده با دمای نگهداری بالاتر و شرایط زنجیره سرد سهل تر و در دسترس، مزیت نسبی دارند.
منبع:

1399/09/27
11:38:44
5.0 / 5
560
تگهای خبر: بهداشت , خرید , دارو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری