وزارت بهداشت هشدار داد

كیفیت هوای تهران در وضعیت بسیار ناسالم

كیفیت هوای تهران در وضعیت بسیار ناسالم رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کیفیت هوای کلانشهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد، تصریح کرد: عموم مردم به خصوص گروه های حساس از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دکتر عباس شاهسونی اظهار داشت: با عنایت به پایداری هوا و افزایش ترددها در سطح شهر، کیفیت هوای ۲۵ ایستگاه شهر تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروهها قرار دارد. با عنایت به این که آلاینده مسئول ذرات معلق است، افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان، باید از هر گونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: افراد دیگر باید از فعالیتهای طولانی یا سنگین در خارج از منزل اجتناب کنند. در این شرایط در صورت عدم رعایت استفاده از ماسک مناسب و حضور در فضای آزاد، احتمال افزایش قابل توجه بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش قابل توجه علایم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.
شاهسون افزود: همینطور با عنایت به ارتباط افزایش غلظت آلاینده های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون و میزان مبتلا شدن و مرگ ناشی از کووید ۱۹، از عموم مردم به خصوص گروه های حساس مانند بیماران قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان، بیماران مبتلا به دیابت و آسم درخواست می شود که از تردد در فضای ازاد اجتناب کنند.
وی ادامه داد: ورزشکاران هم از ورزش در فضای باز و نزدیک به منابع آلاینده هوا نظیر بزرگراه ها اجتناب کنند.
بنابر اعلام وبدا، شاهسونی از مردم درخواست نمود جهت حفظ سلامتی، به جز موارد ضروری از فعالیت سنگین در هوای آزاد اجتناب کنند و در صورت لزوم، حداقل حضور را در هوای آزاد داشته باشند.
وی ادامه داد: شرایط در سایر کلانشهرها نظیر کرج، اراک و اصفهان هم به همین منوال است.1399/10/21
21:07:15
0.0 / 5
583
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری