كشف سویه جدیدی از ویروس كرونا در ژاپن

كشف سویه جدیدی از ویروس كرونا در ژاپن ژاپن یک سویه جدید از ویروس کرونا را در چهار مسافری که از برزیل وارد توکیو شده اند، شناسایی کرده است که از انواع شناسایی شده در انگلیس و آفریقا متمایز است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا و به نقل از نیکی آسیا، وزارت بهداشت ژاپن اعلام نموده است که نوع جدیدی از ویروس کرونا را در این کشور شناسایی کرده است.
این سویه جدید از کووید-۱۹ در چهار زن و مرد نوجوان تا ۴۰ ساله که از برزیل وارد توکیو شده بودند، شناسایی شده است و در صورتیکه شباهت هایی با ویروس های انگلیسی و آفریقایی دارد، اما به نظر نمی رسد قبلاً دیده شده باشد.
با شناسایی این ۴ نفر، تعداد مبتلایان تایید شده به ویروس های جهش یافته کرونا در ژاپن به ۳۴ مورد رسید.
وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن این نوع جدید ویروس کرونا را به سازمان بهداشت جهانی گزارش داده است.
مسافران آلوده در تاریخ دوم ژانویه وارد فرودگاه "هاندا" در توکیو شده اند. بعد از مثبت شدن آزمایش آنها در فرودگاه، انستیتوی ملی بیماریهای عفونی ژاپن نمونه های آنها را تجزیه و تحلیل کرد و شناسایی نوع جدید کووید-۱۹ را در آنها تأیید کرد. سه نفر از این چهار نفر علائمی مانند مشکل تنفس، تب و گلودرد داشتند.
انستیتوی ملی بیماریهای عفونی ژاپن ضمن تایید شناسایی یک نوع جدید جهش یافته از ویروس کرونا اعلام نمود که هم اکنون قضاوت در مورد میزان سرایت بخشی این ویروس، خطر ایجاد علایم جدی و اثربخشی واکسن ها در مقابل آن دشوار است.
تا حالا مشخص شده است که انواع جدید موجود در انگلیس و آفریقای جنوبی نسبت به سویه های شناسایی شده در اوایل همه گیری به آسانی شیوع و گسترش می یابند. این در حالیست که ژاپن در بین بدترین موج ویروس کرونا قرار دارد.1399/10/22
13:39:51
0.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری