نحوه دسترسی پزشكان به سامانه نسخه نویسی الكترونیكی تأمین اجتماعی

نحوه دسترسی پزشكان به سامانه نسخه نویسی الكترونیكی تأمین اجتماعی به گزارش آقای هویج بنابر اعلام سازمان تأمین اجتماعی، ‏‏سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی در دسترس تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد است و تمامی پزشکان اعم از سوی قرارداد و غیرطرف قرارداد، می توانند با ثبت نام در سامانه نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir و دریافت نام کاربری، نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام نمایند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، پزشکان و موسسات تشخیصی و درمانی اعم از سوی قرارداد و غیر طرف قراردادی که به تهیه سامانه های نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک مبادرت کرده اند و از سامانه های تحت مالکیت سازمان (ep.tamin.ir، darman.tamin.ir) استفاده نمی کنند، می توانند با استفاده از سامانه های در اختیار خود و از راه پیاده سازی نرم افزارهای واسط (API)، نسبت به نسخه نویسی و پذیرش الکترونیک نسخ اقدام نمایند.

دکتر شهرام غفاری مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی در این خصوص می گوید: پزشکان و موسسات طرف قرارداد بعد از احراز هویت فرد و استعلام برخورداری بیماران از استحقاق درمان، از روش های اعلامی سازمان، نسبت به نسخه نویسی و عرضه خدمات تشخیصی و درمانی در بستر الکترونیک اقدام نمایند.

وی می افزاید: همینطور پزشکان و موسسات طرف قرارداد می توانند در صورت قطع بودن سیستم مکانیزه، با استفاده از سرنسخه مخصوص مطب‏ پزشک و یا سرنسخه متعلق به موسسه درمانی به جای برگ دفترچه درمانی بیمار اقدام نمایند.
غفاری اضافه می کند: روش های استعلام استحقاق درمان (پوشش بیمه درمان) برای "بیماران خاص" هم همانند سایر بیمه شدگان است با این تفاوت که این بیماران در کد پیگیری و استعلام برخورداری از خدمات درمانی با پسوند "خاص" مشخص می شوند.

بر مبنای بخشنامه صادره از جانب سازمان تأمین اجتماعی در مورد حذف دفترچه های درمانی بیمه شدگان، عرضه خدمات درمانی در بخش بستری در مواردی که "نوزاد" فاقد کدملی باشد تا زمان صدور شناسنامه و اختصاص کدملی به نوزاد (حداکثر تا یکماه بعد از تولد) از راه کدملی مادر امکان پذیر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، همینطور عرضه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران اورژانسی منوط به دریافت استحقاق درمان نیست و در حین درمان این فرآیند انجام می شود.1399/11/25
15:33:14
0.0 / 5
519
تگهای خبر: بیمار , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری