معاون درمان وزارت بهداشت:

ساختار انجام واكسیناسیون كرونا در شیراز قابل تعمیم به كشور است

ساختار انجام واكسیناسیون كرونا در شیراز قابل تعمیم به كشور است فارس معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به بازدید از یک مرکز واکسیناسیون کووید-19 در شیراز، ساختار این مراکز را قابل تعمیم به سطح کشور دانست.


دکتر قاسم جان بابایی اشاره کرد: ساختار به وجود آمده در انجام واکسیناسیون مقابل کووید۱۹ در شیراز، بعنوان یکی دیگر از اقدامات و تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سطح کشور قابل استفاده می باشد.
به گزارش آقای هویج به نقل از وبدای شیراز، جان بابایی اظهار داشت: این پروسه انجام واکسیناسیون مقابل کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بعنوان یک نمونه و الگو معرفی می شود و دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند از این نوآوری استفاده کنند.
با شروع واکسیناسیون مقابل بیماری کووید۱۹ در سطح ملی، سه مرکز برای انجام این واکسیناسیون در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز به راه افتاده است.
بر طبق این گزارش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در نشست روزانه ستاد مدیریت کرونا در این دانشگاه، با اشاره به افزایش آمار جانباختگان بیماری کووید-۱۹ در فارس طی روزهای اخیر، آخرین وضعیت استان در پیک چهارم بیماری بررسی گردید.
دکتر مهرزاد لطفی با بررسی وضعیت شهرستان های مختلف استان از نظر میزان شیوع بیماری، راه حل اساسی برای برون رفت از شرایط فعلی را مشارکت جدی مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی دانست و اضافه کرد: تیم های مدافع سلامت بصورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مراجعان و بیماران هستند، اما مساله مهم در این شرایط، کاهش چرخه های انتقال ویروس در سطح استان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز مراجعه به موقع به پزشک خانواده یا مراکز تشخیص و درمان سرپایی کرونا، رعایت جدی پروتکلهای بهداشتی و پرهیز از خوددرمانی را در این ایام، دارای اهمیت ویژه خواند و افزود: مردم استان فارس از شروع شیوع این بیماری همکاری مطلوبی با مجموعه سلامت داشته اند و امید است در وضعیت فعلی نیز که به سبب برخی سهل انگاری ها در روزهای نوروز رخ داده است، با تاکید بر این همکاری ها شاهد کاهش آمارهای ابتلا، بستری و جان باختن هم استانی ها باشیم.1400/01/29
14:19:27
5.0 / 5
303
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری