گروه های قومی جنوب آسیا در موج دوم كرونا بیشتر صدمه دیدند

گروه های قومی جنوب آسیا در موج دوم كرونا بیشتر صدمه دیدند به گزارش آقای هویج نتایج یک بررسی چاپ شده در نشریه لانست نشان میدهد: گروه های قومی جنوب آسیا در انگلیس طی موج دوم شیوع کروناویروس بیش از سایر گروه های اقلیت قومی در معرض خطر عفونت، مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و مرگ ناشی از آن قرار داشتند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، در موج نخست شیوع کروناویروس که از فوریه ۲۰۲۰ شروع شد و تا ماه سپتامبر ادامه داشت، تست مثبت کرونا، موارد بستری در بیمارستان و مرگ ناشی از این ویروس در میان همه گروه های اقلیت های قومی در انگلیس بالا بوده است.
هرچند در موج دوم بیماری که از ماه سپتامبر تا دسامبر ۲۰۲۰ بوده، وضعیت گروه های قومی به استثنای گروه های قومیِ جنوب آسیا بهتر بوده است.
به گفته محققان انگلیسی، به رغم بهبودهای بدست آمده در بیشتر گروه های قومی در موج دوم بیماری در مقایسه با موج نخست، تفاوت گسترده میان اقلیتهای آسیایی نگران کننده است.
به گزارش آقای هویج به نقل از روزنامه گاردین، محققان اظهار داشتند: خطر بیشتر مثبت بودن آزمایش کروناویروس با تعداد بیشتر افراد در خانواده های جنوب آسیا مرتبط می باشد. سرشماری سال ۲۰۱۱ نشان داد که ۲۱ درصد از گروه های قومی جنوب آسیا در خانواده های چند نسلی زندگی می کنند در صورتی که این رقم در گروه های سفید پوست هفت درصد است. هرچند عامل های دیگر از قبیل وزن، فشار خون و بیماری های نهفته هم موثر هستند.
منبع:

1400/02/11
16:11:20
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری