ورود واكسن اسپوتنیك وی تولید داخل به چرخه واكسیناسیون تا دو ماه آتی

ورود واكسن اسپوتنیك وی تولید داخل به چرخه واكسیناسیون تا دو ماه آتی به گزارش آقای هویج سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به جزییات تولید واکسن اسپوتنیک وی در کشورگفت: انتظار می رود ظرف چند هفته تا 2 ماه آتی اولین محصول اسپوتنیک وی تولید داخل کشور وارد کمپین واکسیناسیون عمومی مقابل کرونا شود.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور با اشاره به اینکه تا حالا واکسیناسیون نیمی از افراد گروه سنی بالای ۸۰ سال انجام شده است، اظهار داشت: امیدواریم تا هفته آتی واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال و ۷۰ سال و ۶۵ سال را انجام دهیم. پس از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ یا ۶۴ سال فاز دو تمام می شود و وارد مرحله فاز سوم تزریق واکسن کرونا می شویم که گروه ها و اقشار بیشتر جامعه را در بر خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه چهار شرکت کاندیدای تولید واکسن اسپوتنیک وی در کشور می باشند، اشاره کرد: سه شرکت را به طرف روسی معرفی کرده ایم و شرکت چهارم هم در حال معرفی به شرکت روس است. در مورد دو شرکت ارزیابی مثبتی از زیر ساخت های فنی آنها وجود داشته و یک شرکت وارد مدار تولید شده است که ظرف چند هفته تا ۲ ماه آتی اولین محصول اسپوتنیک وی تولید داخل کشور وارد کمپین واکسیناسیون عمومی مقابل کرونا خواهد شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با اعلان اینکه تا این لحظه بیش از ۳۵ شرکت خصوصی مجوز یا نامه های لازم را برای مذاکره و واردات واکسن دریافت کرده اند، اشاره کرد: شاید یک تا دو مورد از آنها توانسته باشند تا حداقل خرداد ماه توافقاتی را با برخی شرکتها یا فروشندگان عمده واکسن در دنیا داشته باشند البته تا این لحظه وارداتی از طرف شرکت های بخش خصوصی نداشته ایم و سازمان غذا و دارو ۳۵ مجوز موردی را صادر کرده است.

وی در آخر اظهار داشت: تا امروز بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن دارای مجوز مصرف اضطراری وارد کشور شده که افزون بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار دوز آن در سراسر کشور تزریق شده است.

منبع:

1400/02/15
10:41:50
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری