بكارگیری فارغ التحصیلان پرستاری با گرایش بهداشت در مراكز جامع سلامت

بكارگیری فارغ التحصیلان پرستاری با گرایش بهداشت در مراكز جامع سلامت آقای هویج: معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اهمیت پرداختن به بحث سالمندی اظهار داشت: بی گمان ۳۰ سال آینده، كشور ما، كشوری سالمند خواهد بود و زمان زیادی برای برنامه ریزی در این خصوص نداریم و لازم است با شتاب بیشتری در این راستا گام برداریم.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر مریم حضرتی در همایش مدیران پرستاری دانشگاه های علوم پزشكی كشور، اضافه كرد: هم اكنون ۱۰ درصد از مددجویان در بیمارستان ها بستری هستند و ۹۰ درصد مردم ما در جامعه رها شده اند و مراقبتی دریافت نمی كنند و این اشكال در كل سیستم درمان و سلامت كشور وجود دارد كه نیاز به پرستاری جامعه نگر شدیدا احساس می گردد.
وی ادامه داد: بر مبنای تفاهم انجام شده میان معاونت پرستاری و معاونت بهداشت وزارت بهداشت، مقرر شد فارغ التحصیلان پرستاری با گرایش بهداشت جامعه، در جهت ارتقاء سلامت همگانی در مراكز جامع سلامت به كارگیری شوند.
وی اظهار داشت: این در شرایطی است كه قریب ۳۰ سال است كه در دانشكده های پرستاری، پرستار بهداشت جامعه تربیت می نماییم اما این افراد بعد از فارغ التحصیلی جایگاهی نداشته اند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت در مورد نظام پرداخت كاركنان پرستاری اظهار داشت: با هدف رسیدن به نظام عادلانه پرداخت، كار گروهی با این مورد تشكیل و آغاز به كار كرده است و به دنبال آن هستیم كه فرمولی را تعیین نماییم كه در آن با در نظر گرفتن سنوات كاری پرستاران، سختی كار، تجربه عملی و حضور پرستار بر مبنای قانون بهره وری، پرداخت ها عادلانه صورت گیرد.
حضرتی با اشاره به لزوم برنامه ریزی دقیق و علمی در مورد مواجهه با بحران اظهار داشت: كار دیگری كه در این ۲ ماه در معاونت پرستاری انجام شده است تشكیل تیم ملی پرستاری بحران است كه بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده از هر ۱۰ منطقه آمایشی خواسته شده است نیروهای واجد شرایط را جهت این امر معرفی نمایند و شرایط طوری تعیین شده است تا پرستارانی كه شایستگی لازم را دارند در این تیم عضویت یابند.
به گزارش وبدا، وی با تاكید بر نقش پرستاران در ارتقای آگاهی های بهداشتی و درمانی مددجویان اضافه كرد: طی تفاهم نامه ای كه با معاونت درمان وزارت بهداشت منعقد شد، تولیت آموزش به مددجویان و خانواده هایشان به صورت رسمی به معاونت پرستاری واگذار شد.
حضرتی همینطور اضافه كرد: در مورد مبحث كمك پرستاری كه تنش های بسیاری را بوجود آورده بود، پس از جلسات مختلف با نظام پرستاری این مورد حل شد و هم اكنون آموزش كمك پرستاران متوقف شده است و بر مبنای اعلام دانشگاهها ۲۰ هزار نفر كمك پرستار مورد نیاز است كه ۱۷ هزار نفر آموزش دیدند و مدیران پرستاری می توانند با همكاری دانشگاه های خود نسبت به جذب آن ها اقدام نمایند.1396/10/29
18:25:51
5.0 / 5
4682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری