تأثیر سیگار الکترونیکی بر سلامت استخوانی در بزرگسالان

تأثیر سیگار الکترونیکی بر سلامت استخوانی در بزرگسالان به گزارش آقای هویج استفاده از سیگار الکترونیکی امکان دارد به سلامت استخوانی در افراد بزرگسال صدمه وارد کند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، در حالی که استعمال سیگار معمولی و سنتی یک عامل خطرزا در بروز عارضه پوکی استخوان و شکستگی های ناشی از آنست، تاثیر استفاده از سیگار الکترونیکی بر سلامت استخوانها قبل از این مورد مطالعه قرار نگرفته بود.
پزشکان در یک مطالعه جدید روی بیش از ۵۵۰۰ بزرگسال مصرف کننده سیگار الکترونیکی در تمام گروههای سنی دریافتند که استعمال سیگار الکترونیکی با شیوع بیشتر نوعی شکستگی استخوان با حداقل ضربه مرتبط می باشد.
یافته های بدست آمده در این بررسی نشان میدهد که استفاده از سیگار الکترونیکی ممکنست حتی سلامت استخوانی در جوانان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
شکستگی استخوان با حداقل ضربه بعنوان تلفیقی از شکستگی ها در لگن، ستون فقرات یا مچ دست شناخته می شود که ممکنست در صورت زمین خوردن حتی از ارتفاع کم نیز اتفاق افتد.
امروزه در بعضی از کشورها سیگارهای الکترونیکی بعنوان یک جایگزین سالم تر و کمک کننده در ترک سیگار معمولی به بازار عرضه شده اند. در حالی که سیگار عامل خطرزا در بروز پوکی استخوان و شکستگی ناشی از آنست، ارتباط بین استفاده از سیگار الکترونیکی و سلامت استخوان، خصوصاً شکستگی استخوان با حداقل ضربه قبلا مورد مطالعه قرار نگرفته بود.
متخصصان آمریکایی به مطالعه روی ۵۵۰۰ زن و مرد بزرگسال پرداخته و ارتباط بین استعمال سیگار الکترونیکی و شکستگی استخوان با حداقل تروما را مورد بررسی قرار دادند. ۴۵۱۹ نفر (۸۱.۲ درصد) هیچ گاه سابقه مصرف سیگار الکترونیکی نداشتند، ۱۰۵۰ نفر (۱۸.۸ درصد) مصرف کننده سیگار الکترونیکی بوده و ۴۴۴ (۸.۰ درصد) مواردی از شکستگی استخوان با حداقل تروما را گزارش کرده اند.
به گزارش آقای هویج به نقل از مدیکال اکسپرس، نتایج بررسی نشان داد که شکستگی استخوان با حداقل تروما در میان مصرف کنندگان سیگار الکترونیکی در مقایسه با افراد غیرمصرف کننده بیشتر است. پژوهشگران همین طور دریافتند افرادی که هم از سیگارهای معمولی و هم الکترونیکی استفاده می نمایند، در مقایسه با افرادی که تنها سیگار معمولی مصرف می کنند شیوع بیشتری از این نوع شکستگی را گزارش کرده بودند.1400/09/01
22:41:12
5.0 / 5
100
تگهای خبر: پزشك , سلامت , متخصص , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری