رئیس كمیسیون امورداخلی كشور:

افزایش تعرفه های پزشکی قابل قبول نیست

افزایش تعرفه های پزشکی قابل قبول نیست رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: اگر بیمه ها به تعهدات خود عمل کنند هم حقی از پزشکان ضایع نمی گردد و هم فشار مضاعفی بر مردم وارد نخواهد شد.


محمدصالح جوکار در گفت و گو با ایسنا، درباره پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی تعرفه خدمات پزشکی در سال آتی، بیان کرد: در وضعیت فعلی اقتصادی باید به مشکلات مردم توجه کرد و تا جای ممکن رعایت حال مردم را کرد و نباید به شکلی رفتار شود که فاصله ها بیشتر شود، پزشکان همیشه بعنوان خادمان عرصه سلامت برای جامعه با ارزش بوده اند اما در شرایطی که مردم در وضعیت سخت اقتصادی به سر می برند اگر قرار باشد که تعرفه های خدمات درمانی افزایش یابد، مردم با مشکلات جدی روبرو می شوند.
ایشان سپس اظهار نمود: در چنین شرایطی اساسا افزایش تعرفه های پزشکی قابل قبول نیست، البته ما معتقد هستیم که حق پزشکان نیز نباید ضایع شود و این بیمه ها هستند که باید در این میان به تکالیف خود عمل کنند، آن وقت هم حقی از پزشکان ضایع نمی گردد و هم فشار مضاعفی بر مردم وارد نخواهد شد.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: بیمه ها باید هم زمینه درمان کم هزینه را برای مردم فراهم آورند و هم به تعهدات خود در قبال پزشکان عمل کنند. هر قشری در جامعه حق و حقوقی دارد نظیر پزشکان، اما نهادهای متولی نیز در این میان حضور دارند که باید به تعهدات خود عمل کنند. نهادهای بیمه گر باید به تکالیف خود در زمینه ارائه خدمات درمانی عمل کنند تا نه فشاری به مردم وارد شده و نه حق پزشکان ضایع شود.1400/11/04
10:44:41
5.0 / 5
333
تگهای خبر: بیمه , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری