کابوس، نشانه هشداردهنده بیماری پارکینسون

کابوس، نشانه هشداردهنده بیماری پارکینسون آقای هویج: نتایج یک بررسی نشان میدهد که خواب بد دیدن، می تواند هشدار اولیه بیماری پارکینسون باشد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، بگفته پژوهشگران انگلیسی شروع کابوس های شبانه و دیدن خواب های بد در افراد مسن و سالمند ممکنست نشان دهنده نخستین علایم بیماری پارکینسون باشد.
نتایج یک پژوهش جدید نشان داد: در گروهی از مردان مسن، افرادی که مکرر خواب های بد را تجربه می کردند، دو برابر بیشتر از افرادی که این تجربه را نداشتند، با خطر مبتلاشدن به پارکینسون مواجه بودند.
همین طور نتایج مطالعاتی که قبل از این انجام گرفته حاکی از آنست افراد مبتلا به بیماری پارکینسون بیشتر از بزرگسالان دیگر تجربه کابوس و رویاهای بد را دارند اما استفاده از کابوس بعنوان شاخص خطر مبتلاشدن به پارکینسون قبل از این مورد توجه قرار نگرفته بود.
متخصصان اظهار داشتند: بااینکه تشخیص سریع بیماری پارکینسون می تواند واقعا مفید باشد، اما فاکتورهای هشدار دهنده بسیار کمی وجود دارد و خیلی از آزمایش های تشخیصی بیمارستانی هم گرانقیمت هستند.
متخصصان انگلیسی تاکید کردند: در صورتیکه نیاز به انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه داریم، درک اهمیت نقش کابوس و خواب بد دیدن می تواند نشان دهد افرادی که در سنین بالاتر تغییراتی را در رویاهای خود بدون هیچ محرک آشکاری مشاهده می کنند باید به دنبال مشاوره پزشکی باشند.
این تیم تحقیقاتی از داده های مطالعه انجام شده در ایالات متحده بهره برد که شامل اطلاعات یک دوره ۱۲ ساله از ۳۸۱۸ مرد مسن بود که بطور مستقل زندگی می کردند. در ابتدای مطالعه، مردان پرسشنامه هایی را تکمیل کردند که یکی از آنها شامل پرسشهایی در مورد کیفیت خواب بود.
افرادی که حداقل یک دفعه در هفته خواب بد را تجربه کرده بودند در آخر مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند تا مشخص شود آیا احتمال بیشتری برای تشخیص بیماری پارکینسون در آنها وجود دارد یا خیر.
به گزارش مدیکال اکسپرس، در طول دوره تحقیقات، ۹۱ مورد پارکینسون تشخیص داده شد. پژوهشگران دریافتند شرکت کنندگانی که بطور مکرر خواب های بد را تجربه می کردند، دو برابر بیشتر از افرادی که تجربه خواب بد نداشتند، در معرض مبتلاشدن به این بیماری بودند.
منبع:

1401/03/19
00:09:24
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری