درمان دیابت با كاهش وزن

درمان دیابت با كاهش وزن به گزارش آقای هویج بسیاری از پزشكان و بیماران از این مساله آگاهی ندارند كه كاهش وزن می تواند در بسیاری از موارد روند پیشرفت دیابت نوع ۲ را معكوس نماید.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، در واقع این باور فراگیر وجود دارد كه بیماری دیابت نوع ۲ پیشرونده و غیرقابل درمان است. این در حالیست كه متخصصان انگلیسی معتقدند كاهش ۱۵ كیلوگرمی وزن می تواند دیابت نوع ۲ را درمان كند.
هدف اصلی این مطالعه آگاه كردن مردم نسبت به درمان دیابت نوع ۲ است و موجب می شود بیماران برای مدت زمان بیشتری درگیر دیابت نباشند. همچنین هزینه های خدمات درمانی كاهش قابل توجهی پیدا كند.
موارد ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ طی ۳۵ سال گذشته نزدیك به چهار برابر شده است. در سال ۱۹۸۰ حدود ۱۰۸ میلیون نفر به این بیماری مبتلا بودند در حالیكه در سال ۲۰۱۴ این رقم به ۴۲۲ میلیون نفر افزایش یافت.
اكثریت موارد ابتلا به دیابت مربوط به دیابت نوع ۲ است كه باعث می شود بدن در استفاده از انسولین برای تبدیل قند خون به انرژی با مشكل روبرو شود. افزایش وزن دلیل اصلی این نوع دیابت است.
همچنین در حالیكه بهبود این بیماری برای بسیاری از بیماران دست یافتنی است محققان تاكید دارند در حال حاضر این بهبودی از بیماری به ندرت محقق یا گزارش می شود.
پزشكان بر اساس بررسی انجام گرفته در سال ۲۰۱۱ دریافتند افرادی كه به تازگی دچار دیابت نوع ۲ شده اند با كنترل وزن و محدود كردن مصرف كالری به وضعیت نرمال باز می گردند. همچنین در سال ۲۰۱۶ مشخص شد افرادی كه برای مدت ۱۰ سال دچار دیابت بوده اند با كاهش ۱۵ كیلوگرمی وزن شان می توانند به حالت طبیعی برگردند.
به گفته پزشكان، دستورالعمل های فعلی برای كنترل دیابت نوع ۲ شامل كاهش سطح قند خون و كاهش خطر بیماری های قلبی با مصرف دارو و توصیه های عمومی مربوط به سبك زندگی است. اما بسیاری از بیماران دنبال كاهش وزن و حفظ آن در وضعیت سالم نیستند زیرا از این موضوع آگاهی ندارند كه می توانند بیماری خود را به طور كامل درمان كنند.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، همچنین بسیاری از پزشكان به دلیل نداشتن آگاهی توصیه های صحیح را در اختیار بیماران قرار نمی دهند.

 

1396/06/25
13:51:12
5.0 / 5
5135
تگهای خبر: پزشك , بیماری , كاهش وزن , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری