سفیر افغانستان در ایران خبر داد

رایزنی افغانستان با وزارت بهداشت برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز

رایزنی افغانستان با وزارت بهداشت برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز آقای هویج: سفیر افغانستان در ایران اظهار داشت: تا زمانی كه كه تكفیری ها سركوب نشوند هیچ جای دنیا برای ما وطن نیست.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، نصیراحمد نور امروز چهارشنبه (26 اردیبهشت) در چهارمین همایش نخبگان پناهنده، نخبه پروری و رسالت آن در توسعه افغاستان كه در كرج برگزار شد، اضافه كرد: تنها راه مقابله با تكفیری ها ساز و كار امنیتی و نظامی نیست بلكه نخبه پروری و توسعه مرزهای علم و دانش در تحقق این هدف نقش بسزایی دارد.
سفیر افغانستان در ایران ادامه داد: در شرایط فعلی لازم است نخبگان وارد میدان شوند و با فعالیت های خود سبب رشد و شكوفایی علم و دانش شوند.
ایشان در ادامه با اشاره به حمایت های ایران از مهاجران افغانستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همراه و همدل ملت افغانستان بوده و طی دهه های گذشته دست از حمایت های خود برنداشته است.
وی با تاكید بر نقش جوانان در رشد و توسعه همه جانبه افغانستان توضیح داد: امروز افغانستان بیش از همیشه به نسل جوان و تحصیلكرده خود برای بازسازی نیاز دارد و تا زمانی كه دست به دست هم ندهیم بر مشكلات فائق نمی شویم.
احمدنور خطاب به مهاجران افغانستانی اظهار داشت: برای ساختن افغانستان باید بسیج شویم و این كلید عزتمندی مردم این كشور است.
سفیر افغانستان در تهران اضافه كرد: با عنایت به اینكه هزینه تحصیلات تكمیلی بخصوص در رشته های پزشكی بالا است در این زمینه هماهنگی هایی با وزارت بهداشت ایران برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز كشور افغانستان شده است لیكن تنها نگرانی ازآن است كه بعد از تامین امكانات لازم دراین زمینه تحصیلكرده ها راه كشور سوم را در پیش گیرند.
وی ادامه داد: نخبگان فرهنگی اگر بسیج نشوند نمی توان بازسازی در افغانستان را به نتیجه رساند و تا زمانی كه تكفیری ها سركوب نشوند هیچ جای دنیا برای ما وطن نیست.1397/02/27
13:31:03
5.0 / 5
4510
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری