سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

موفقیت صنعت دارویی كشور با وجود افزایش تحریم ها

موفقیت صنعت دارویی كشور با وجود افزایش تحریم ها آقای هویج: سخنگوی سازمان غذا و دارو از ارتقای چشمگیر سهم مواد اولیه و مواد موثره دارویی تولید داخل در صنعت دارویی كشور اطلاع داد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور در این باره اضافه كرد: بر مبنای آخرین اطلاعات و همینطور آمارها و برآوردهای دبیرخانه سندیكای مواد مؤثره دارویی، باوجود مشكلات، تهدیدها و تحریم های اعمال شده در ماه ها و سال های اخیر، نسبت تولیدات دارویی كشور كه مواد اولیه و مؤثره آن، تولید ملی است افزایش چشمگیری یافته و با رشد افزون بر ۲۴ درصدی، به ۶۷درصد از كل داروی تولیدی كشور رسیده است.

وی یاداور شد: آمار استخراجی كه پیشتر هم اعلام شده، مربوط به برآوردهای سال ۱۳۹۵ بوده كه حداقل ماده اولیه ۵۴ درصد داروهای تولیدی در داخل را تولید ایران می دانست، لیكن در آخرین آمارها، سهم مواد اولیه و موثره ایرانی در تولید دارو به ۶۷ درصد رسیده است كه در نوع خود ركوردی كم نظیر بشمار می آید.

جهانپور در ادامه اضافه كرد: در ماه های آتی، هر ماه و شاید هر هفته شاهد فرمولاسیون و تولید محصولات جدید دارویی در كشور خواهیم بود، اما مشخصه اصلی و وجه تمایز صنعت دارویی ایران از سایر كشورهای هم ارز، توانمندی فعلی و پتانسیل و فرصت هایی است كه در حوزه تولید مواد اولیه و موثره دارویی در كشور به فعلیت رسیده و بسرعت در حال توسعه است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی ادامه داد: بدون تردید مسیر توسعه صنعت دارویی كشور و تحقق عملی اقتصاد مقاومتی در این حوزه، از شاهراه توسعه تولید مواد اولیه و مواد موثره دارویی در داخل كشور می گذرد و زیرساخت ها و منابع مورد نیاز برای تحقق این مورد در صنعت و دانشگاه ها و مراكز علمی و تحقیقاتی كشور تا حد زیادی فراهم است.

او همینطور از نامه رییس سازمان غذا و دارو به سازمان برنامه و بودجه كشور برای تخصیص حداقل ۲۰درصد؜ از منابع اختصاص یافته برای پشتیبانی از تولید ملی و كالای ایرانی به صنایع مواد اولیه دارویی و داروی تمام شده (محصول نهایی) جهت حمایت و تسریع در توسعه تولید داروی ایرانی اطلاع داد.
1397/08/14
12:11:04
5.0 / 5
4490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری