تجویز غیرضروری آنتی بیوتیك توسط دندان پزشكان آمریكایی

تجویز غیرضروری آنتی بیوتیك توسط دندان پزشكان آمریكایی به گزارش آقای هویج طبق یك مطالعه جدید ۸۰ درصد از موارد تجویز آنتی بیوتیك ها توسط دندان پزشكان در آمریكا معادل حدود ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه تجویزی غیرضروری است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دندان پزشكان آمریكایی تجویز ۱۰ درصد از آنتی بیوتیك های نسخه ای را بر عهده دارند كه این میزان بسیار زیاد بوده و یكی از بیشترین موارد تجویز آنتی بیوتیك در بین متخصصان مختلف به حساب می آید.
به عبارتی دیگر دندان پزشكان آمریكایی از میان ۲۶۶ میلیون مورد آنتی بیوتیك توزیع شده در هر سال، نسخه ۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار آنتی بیوتیك را می نویسند.
این مطالعه كه توسط محققان شیكاگویی صورت گرفته است، اولین تلاشی است كه محققان جهت بررسی میزان و نحوه تجویز آنتی بیوتیك ها توسط دندان پزشكان و كوشش برای كاهش آن انجام داده اند.
استفاده از آنتی بیوتیك های پیشگیرانه برای بیماران دندان پزشكان، آنها را با خطرات در رابطه با استفاده از آنتی بیوتیك ها مانند افزایش مقاومت باكتری ها و عفونت ها مواجه می كند. این در شرایطی است كه شواهد استفاده شده برای ایجاد دستورالعمل ها نشان داده است كه خطرات استفاده از آنتی بیوتیك ها برای اغلب بیماران به نسبت مزایای آن بیشتر است.
لازم به ذكر است كه هر چه میزان بیشتری از آنتی بیوتیك ها را مصرف نماییم، با سرعت بیشتری نسبت به تاثیر درمانیِ این داروهای نجات بخش مقاوم می شویم. به رغم تلاش های جهانی برای محدود كردن مصرف آنتی بیوتیك ها، تغییرات بسیار كمی طی چند دهه اخیر بوجود آمده است اما با این وجود مطالعات زیادی برای چرایی این امر صورت نگرفته است.
یكی از موارد واضح برای هدف گرفتن به منظور كاهش مصرف آنتی بیوتیك ها، آنتی بیوتیك های تجویزی برای بیماران دندان پزشكان قبل از رجوع به مطب است كه بعنوان آنتی بیوتیك های پیشگیری شناخته شده و برای افرادی با خطر بالای عفونت ناشی از مفصل های پروتزی یا بیماران قلبی تجویز می شود.
اما با عنایت به این كه مطالعات نشان می دهند این تجویزها امكان دارد موثر یا ضروری نباشند، طبق قانون در آمریكا تجویز این آنتی بیوتیك های پیشگیری تنها برای افرادی با بیشترین خطر ممكن مجاز است. با این وجود مطالعات جدید از آن حكایت می كند كه همه از این دستورالعمل های تعیین شده پیروی نمی كنند.
این تیم تحقیقاتی به بررسی ۱۶۸ هزار و ۴۲۰ مورد رجوع به دندان پزشكی پرداخته و نسخه های تجویزی آنها را با میانگین ملی افرادی كه به صورت نسبی باید آنتی بیوتیك دریافت نمایند، مقایسه كردند.
آنها دریافتند كه ۸۱ درصد از نسخه ها با دستورالعمل های ملی مطابقت نداشته اند و برای بیمارانی بدون بیماری های خطرناك قلبی تجویز شده اند. بیشتر این نسخه های غیر ضروری در غرب ایالات متحده، برای زنان، افرادی با مفصل های جایگزین و افرادی كه دندان های ایمپلنت شده دارند، تجویز شده است.
هم چنین بیشترین آنتی بیوتیك تجویز شده هم كلیندامایسین بوده كه باعث تعجب محققان شده است، چونكه این آنتی بیوتیك اغلب برای عفونت های انتروكولیت با غشای كاذب كه در نتیجه حمله به پوشش روده ها صورت می گیرد، استفاده می شود.
بنا بر گزارش دیلی میل، تا قبل از این مطالعه، توجه بسیار كمی به آنتی بیوتیك های تجویزی توسط دندان پزشكان می شده است اما باید توجه داشت كه در صورت پرداخته نشدن به این مسئله و عدم توجه دندان پزشكان به آن، آمار فوق می تواند نگران كننده باشد.1398/03/15
22:07:58
5.0 / 5
4477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری