از سوی گروه مرهم صورت گرفت

انجام بیشتر از ۱۸۰۰ عمل جراحی پلاستیك مجانی در كشور

انجام بیشتر از ۱۸۰۰ عمل جراحی پلاستیك مجانی در كشور به گزارش آقای هویج استاد گروه جراحی پلاستیك دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی از بیست و پنجمین سفر گروه جراحان پلاستیك «مرهم» به مناطق محروم اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال ۱۸۰۰ عمل جراحی و بیشتر از ۲۰ هزار ویزیت مجانی از جانب این گروه انجام شده است.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا دكترعبدالجلیل كلانترهرمزی با بیان این كه نیشابور مقصد بیست و پنجمین سفر گروه جراحان پلاستیك مناطق محروم است، اظهار نمود: بامداد روز سه شنبه (۲۸ خردادماه) گروهی ۵۵ نفره مشتمل بر پزشكان، جراحان، متخصصان بیهوشی، فوق تخصصان جراحی پلاستیك، فوق تخصص بیولوژی كودكان، طب توان بخشی، متخصصان ارتوپدی، متخصصان گفتاردرمانی، پرستار اتاق عمل، كارشناس اتاق عمل و بیهوشی، مددكار اجتماعی، عكاس و مستندساز پزشكی، متخصص IT و تعدادی از نیروهای اجرایی با نیتی كاملا خیرخواهانه با عنوان گروه «مرهم» وارد نیشابور می شوند. اعضای گروه «مرهم» از ۲۸ خرداد تا ۳۱ خرداد در نیشابور حضور دارند.

استاد گروه جراحی پلاستیك دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در ادامه از استقرار چهارروزه گروه خیریه تخصصی و فوق تخصصی «مرهم» در بیمارستان حكیم عمر خیام نیشابور و در اختیار داشتن شش اتاق عمل با بیشتر از هفت تخت بستری اطلاع داد.

وی افزود: در این سفر خدماتی نظیر ویزیت، اعمال جراحی، بیهوشی و بستری، بیماری ها و ناهنجاری های همراه تولد شامل شكاف لب، شكاف كام، شكاف های صورت، ناهنجاری های جمجمه، فك و صورت كاملاً مجانی صورت گیرد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیك و زیبایی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تاكید كرد: بیماران چه بیمه داشته باشند چه بیمه نداشته باشند، چه كارت ملی داشته باشند چه كارت ملی نداشته باشند، چه ایرانی باشند چه مهاجر باشند، همین كه در جمهوری اسلامی ایران نفس می كشند و اقامت قانونی داشته باشند، می توانند از خدمات مجانی تیم جراحان پلاستیك «مرهم» استفاده كنند.

وی با اشاره به فعالیت های موسسه خیریه «مرهم» اظهاركرد: «مرهم» یك موسسه خیریه ثبت شده ملی و كاملاً مردم نهاد است. مجموعه پزشكان و فعالان در این موسسه با نیتی كاملاً خیرخواهانه و بدون دریافت هیچ نوع خدمت بیمه ای ضمن عرضه خدمات كاملاً تخصصی و فوق تخصصی، خیلی از مشكلات بیماران را مرتفع و آرزویی دیرین را محقق می كنند.

كلانتر هرمزی درباره نحوه ارتباط با این گروه اظهار داشت: سفرهای این تیم در بازه های زمانی سه ماه یك مرتبه به استان های مختلف كشور انجام می شود ازاین رو از سه ماه قبل به صورت الكترونیك ویزیت و تعیین وقت بیماران صورت می گیرد.

وی درباره آن دسته از بیمارانی كه به هر دلیلی سازوكار ثبت نام الكترونیكی برای آنان مهیا نشده است اظهار داشت: این افراد می توانند به صورت حضوری رجوع كنند، ویزیت شوند و در صورت امكان در همین دوره تحت درمان و یا اعمال جراحی قرار بگیرند.

استاد گروه جراحی پلاستیك دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی از شناسایی و هدایت بیمارانی كه احتیاج به خدمات بیشتر در بیمارستان های مجهزتر دارند توسط اعضای این گروه اطلاع داد و اظهاركرد: اعمال جراحی كه در استان قابل انجام نیست، به استان های همجوار یا تهران ارجاع می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: پیشبینی می نماییم بیشتر از ۹۰ بیمار در این بازه زمانی چهارروزه تحت عمل جراحی، بدون پرداخت حتی یك ریال هزینه قرار بگیرند.

كلانتر هرمزی افزود: جراحی دهان و لب به علت ارتباط مستقیم با تنفس بسیار حساس است و عمل های صورت گرفته از بالاترین كیفیت برخوردار می باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، استاد گروه جراحی پلاستیك دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به این كه میزان ویزیت و عمل جراحی این گروه یك آمار جهانی است، اظهار داشت: گروه خیرخواهانه سلامت مرهم از سال ۸۷ با حدود هفت نیروی داوطلب فعالیت خویش را شروع كرد و هم اكنون بیشتر از ۵۰۰ نفر عضو داوطلب فعال دارد. تابحال بیش ۲۰ هزار ویزیت مجانی انجام داده است و مجموعاً ۴۵۰۰ عمل جراحی را در مناطق محروم، مراكز استان و تهران در كارنامه خود دارد.

منبع:

1398/03/16
19:13:54
5.0 / 5
4160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری