رییس سازمان غذا و دارو عنوان كرد

تقویت و طراحی سیستم های نظارتی جدید در حوزه غذا و دارو در كشور

تقویت و طراحی سیستم های نظارتی جدید در حوزه غذا و دارو در كشور آقای هویج: رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: در حال طراحی سیستم های نظارتی جدید و تقویت سامانه های نظارتی موجود در سازمان غذا و دارو هستیم كه از هر گونه تخلفی در این سیستم كه منجر به تضییع حقوق مردم شود، پیشگیری نماییم.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر محمدرضا شانه ساز در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشكی كشور در مشهد اشاره كرد: برای افزایش قدرت نظارتی بر فرایندها، ضمن تقویت سامانه های نظارتی در سطح وزارت و دانشگاه ها، قسمتی از فعالیت های اداری و اجرایی كه وقت و انرژی زیادی از كارشناسان و بخش های ستادی را درگیر می كند به بخش غیردولتی واگذار می شود تا انرژی نظارتی سیستم آزاد شود و امكان نظارت دقیق تر و كارآمدتر بر این گونه مسائل تقویت شود.
رئیس سازمان غذا و دارو در همین زمینه افزود: باید در نظر داشته باشیم كه هم اكنون محصولات بسیار زیاد و متنوعی در زمینه انواع فراورده های غذایی، دارویی، محصولات نانو، بیوتكنولوژی، سل تراپی و محصولات جدید دیگر به بازار مصرف وارد شده كه كار سازمان غذا و دارو در بخش مجوزها و نظارت ها را سنگین تر می كند.
وی ادامه داد: باید خدمات و فعالیت های اجرایی و اداری را كه در زمینه صدور مجوزها، تكمیل مدارك، مستندسازی ها و سایر موارد مشابه وجود دارد و می توان آنها را به بخش های غیر دولتی واگذار كرد، برون سپاری نماییم تا بتوانیم خدمات بهتر و با كیفیت تری به مردم ارائه نماییم.
شانه ساز اشاره كرد: در حال شناسایی شركت ها و سازمان های مردم نهادی هستیم كه بتوانیم كارهای در رابطه با این فعالیت ها را به آنها واگذار نماییم و بار اجرایی ستاد را كاهش دهیم.
رئیس سازمان غذا و داروی كشور اظهار داشت: شركت های دانش بنیان، مجموعه های دانشگاهی و برخی مؤسسات و مراكزی كه از نظر قانونی می توانند خدمات به دولت ارائه كنند، جزو گزینه های مطرح هستند كه بعد از شناسایی و بررسی توانمندی ها، امكانات و صلاحیت های علمی و اجرایی و تصویب در وزارت بهداشت، كارهای مذكور به آنها واگذار خواهد شد.
بنابر اعلام وبدا، وی اشاره كرد: قسمتی از كار صدور مجوزها و نظارت ها كه مربوط به صلاحیت ها و یا فعالیت های حاكمیتی است در ستاد باقی خواهد ماند و وزارت بهداشت آنرا هدایت می كند، اما سایر فعالیت ها به بخش غیر دولتی واگذار می شود كه یك امر متداول در تمام كشورها همچون كشورهای پیشرفته است.
رئیس سازمان غذا و دارو تصریح كرد: قسمت امور اجرایی مربوط به مجوزها و امور در رابطه با آنها در ستادهای وزارت و دانشگاه ها، حدود ۸۰ درصد وقت كاركنان و كارشناسان را به خود اختصاص می دهد كه اگر برون سپاری انجام گیرد، تمام این وقت و انرژی صرف نظارت، بهبود كیفیت و استانداردسازی خدمات می شود.
منبع:

1398/05/03
11:05:19
5.0 / 5
4288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری