كاهش مرگ و میر با مصرف داروهای پوكی استخوان

كاهش مرگ و میر با مصرف داروهای پوكی استخوان آقای هویج: متخصصان معتقدند مصرف داروهای پوكی استخوان با كاهش خطر مرگ و میر زودهنگام مرتبط می باشد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، محققان استرالیایی بر مبنای دو مطالعه دریافتند داروهای بیسفوسفونات نیتروژن كه معمولا در درمان پوكی استخوان تجویز می شوند خطر مرگ و میر زودهنگام را در یك گروه ۶۰۰۰ نفری حدود ۳۴ درصد كاهش داده اند.
به قول محققان كاهش خطر مرگ زودهنگام ناشی از مصرف داروهای پوكی استخوان به صورت قابل ملاحظه ای به علت پیشگیری از تخریب حجم استخوانی است. یافته های بدست آمده نشان دهنده فوائد حائز اهمیت داروهای تایید شده پوكی استخوان برای افرادی است كه در معرض پوكی استخوان قرار دارند.
محققان استرالیایی اظهار داشتند: بعد از ۵۰ سالگی حدود ۴۰ درصد از زنان و ۲۵ درصد از مردان گرفتار شكستگی استخوان می شوند كه این شكستگی آنان را در معرض شكستگی های بیشتر قرار می دهد. هرچند، هم اكنون كمتر از ۳۰ درصد زنان و ۲۰ درصد از مردان كه گرفتار شكستگی شده اند از داروهای تایید شده پوكی استخوان دریافت می كنند.
یكی از محققان این مطالعه اظهار داشت: این باور اشتباهی است كه تنها زنان گرفتار پوكی استخوان می شوند و خیلی از افراد داروهای تجویزی سفارش شده مصرف نمی كنند. این درحالیست كه داروهای پوكی استخوان نه تنها خطر شكستگی های بیشتر را می كاهد بلكه خطر مرگ و میر را در دوره ۱۵ ساله می كاهد.
به گزارش مدیكال اكسپرس، حدود ۲۰۰ میلیون نفر در جهان گرفتار پوكی استخوان هستند. بر اثر این بیماری پیشرونده استخوان ها شكننده تر می شوند كه اغلب علایم آن تا نخستین شكستگی ظاهر نمی گردد.


 


منبع:

1398/05/22
14:01:58
5.0 / 5
4270
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پیشگیری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری