یك كارشناس امور مالیاتی ارزیابی كرد

فرار ۴۰ درصدی پزشكان از مالیات

فرار ۴۰ درصدی پزشكان از مالیات آقای هویج: یك كارشناس امور مالیاتی میزان فرار مالیاتی در بین پزشكان را حدود 40 درصد و حتی بیشتر ارزیابی كرد و اظهار داشت كه سازمان امور مالیاتی باید بتواند بوسیله تعامل با بانك ها ودسترسی به حساب های پزشكان به مالیات واقعی این صنف دسترسی پیدا كنند.


سیاووش غیبی پور كارشناس امور مالیاتی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه نصب فقط ۲۰ درصد از صندوق های مكانیزه فروش سازمان امور مالیاتی توسط پزشكان به معنای شكست و عقب نشینی سازمان امور مالیاتی در طرح خود است اظهار نمود: در مجموع در جمع مالیات پزشكان نسبت به سال قبل بعید است تغییری حاصل شود و درآمدهای مالیاتی حاصل از صنف پزشكان كمتر از سال قبل شود، چونكه حساب های پزشكان در دسترس سازمان امور مالیاتی قرار دارد.
غیبی پور با بیان این كه امكان محاسبه درآمد مشمول مالیات پزشكان وجود دارد درباره شیوه های محاسبه مالیات پزشكان اظهار نمود: برای مثال فرآیندهای بیمه ای و قراردادی كه پزشكان با بیمه های تكمیلی امضا می كنند یكی از گزینه های است كه سازمان امور مالیاتی می تواند بوسیله آن به درآمدهای پزشكان دسترسی پیدا كنند.
او با بیان این كه طرح صندوق های مكانیزه فروش بوسیله مجلس شورای اسلامی ارائه شده بود افزود: بنظر می رسد چون پزشكان در طرح صندوق های مكانیزه فروش پیشقدم بودند نسبت به این امر مقاومت كرده اند و شاید آنرا نوعی تنبیه برای خود قلمداد می كند.
او با اشاره به برنامه های سازمان امور مالیاتی برای نصب دوره ای صندوق های مكانیزه فروش در بین اصناف مختلف اظهار نمود: قبل از این نیز در طرح مالیات بر ارزش افزوده اصنافی مانند طلا فروشان و آهن فروشان نسبت به سازمان امور مالیاتی مقاومت های داشتند كه در نهایت نیز پروسه مالیات رسانی برقرار شد.
غیبی پور گستردگی فرار مالیاتی در میان صنف پزشكان را حدود ۴۰ درصد و حتی بیشتر ارزیابی كرد و اظهار داشت: هم اكنون حدود ۸۰ درصد از پزشكان اظهارنامه مالیاتی پر می كند اما این كه این مالیات های اظهار شده تا چه حد به واقعیت نزدیك باشد مسئله ای است كه جای بررسی دارد.
این كارشناس امور مالیاتی اصلی ترین ایراد در سازوكارهای مالیات ستانی را نبود ساختارهای دقیق بانكی و مالیاتی ارزیابی كرد كه موجب می شود ضریب خطا در مالیات ستانی افزایش پیدا كند.
این كارشناس امور مالیاتی درانتها پر كردن فاصله مالیات پرداختی توسط پزشكان با مالیات این صنف پرداخت گردد را رقمی دانست كه امكان دارد موجب ایجاد مقاومت های توسط این صنف شود و افزود: سازمان امور مالیاتی می تواند بوسیله حساب های بانكی به ورود تخلفات پی ببرند و جرایم سنگینی را نیز اعمال نماید.
منبع:

1398/06/31
14:55:49
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: بیمه , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری