توزیع سبد غذایی بین مادران آبستن مناطق محروم، متقاضیان به خانه های بهداشت بروند

توزیع سبد غذایی بین مادران آبستن مناطق محروم، متقاضیان به خانه های بهداشت بروند به گزارش آقای هویج معاون بنیاد مستضعفان از توزیع بیشتر از چهار میلیون سبد غذایی برای مادران آبستن مناطق محروم كشور اطلاع داد و اظهار داشت: اجرای این طرح باعث بهبود تغذیه مادران آبستن و كاهش تولد نوزادان با وزن كمتر از ۲.۵ كیلوگرم در مناطق محروم كشور شده است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، موسی برزگری با اشاره به لزوم توزیع سبد غذایی برای مادران آبستن در مناطق محروم كشور اضافه كرد: این سبد غذایی برپایه پیشنهاد متخصصان وزارت بهداشت، یك بسته غذایی با میزان ۲۵۰۰ كیلو كالری است كه میان مادران آبستن ساكن در مناطق روستایی و محروم كشور توزیع می شود.

وی با اشاره به اینكه این طرح با همكاری وزارت بهداشت و برپایه شاخصهای تعیین شده توسط دانشگاه علوم تغذیه تهران و دانشگاه شهید بهشتی در حال اجرا می باشد، تصریح كرد: مادران با وزن كمتر از ۴۵ كیلوگرم و هموگلوبین كمتر از ۱۰.۵ كه ساكنان روستاها هستند، برای دریافت سبدهای غذایی به بنیاد مستضعفان معرفی می گردند.

به گزارش مركز روابط عمومی بنیاد مستضعفان، معاون بنیاد مستضعفان درباره واجدان شرایط بهره مندی از این طرح اظهار داشت: شناسایی افراد واجد شرایط از راه خانه های بهداشت انجام می شود و افراد نیازمند كه متقاضی بهره مندی از سبد غذایی مادران آبستن هستند می توانند با رفتن به خانه های بهداشت سراسر كشور از مزایای طرح استفاده كنند.

برزگری افزود: این سبد غذایی شامل برنج، ماكارونی، انواع حبوبات، پنیر، سویا، خرما، روغن مایع و مرغ است كه از جانب بنیاد مستضعفان تامین اعتبار شده و هر دو ماه یك مرتبه میان مادران تحت پوشش طرح توزیع می شود.

وی با اشاره به پایش نتایج اجرای این طرح تصریح كرد: بر مبنای بررسی های انجام شده، مصرف این بسته غذایی با كمك به اصلاح وضعیت تغذیه مادران باردار، باعث كاهش عوارض بارداری، بهبود روند افزایش وزن مطلوب در دوران حاملگی و كاهش تولد نوزاران با وزن كمتر از ۲.۵ كیلوگرم شده است.

گفتنی است طرح توزیع سبدهای غذایی مادران آبستن از سال ۸۵ توسط بنیاد مستضعفان در ۳۶۰ شهرستان از ۲۹ استان كشور در حال اجرا می باشد.1398/07/13
21:46:20
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: بهداشت , تغذیه , حبوبات , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری