كاهش گرگرفتكی با ۲ تغییر ساده در سبك زندگی

كاهش گرگرفتكی با ۲ تغییر ساده در سبك زندگی آقای هویج: متخصصان علوم پزشكی در تحقیقی تازه دریافتند كه تغییر در سبك زندگی می تواند به كاهش علایم گُرگرفتگی در زنان كمك نماید.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، بررسی های جدید نشان میدهد "داشتن وزن سالم" و "ترك سیگار"، گرگرفتگی و تعریق در شب را كه اغلب از نشانه های یائسگی است می كاهد.
بگفته پژوهشگران استرالیایی بااینكه یائسگی فرایندی طبیعی است اما تغییرات فیزیولوژیكی ناشی از آن می تواند آزاردهنده باشد. هرچند اعمال تغییرات جزئی در سبك زندگی می تواند علایم آنرا تا حدودی تسكین دهد.
بگفته پژوهشگران گرگرفتگی ناشی از یائسگی در نتیجه تغییرات در غده هیپوتالاموس مغز است كه به كنترل دمای بدن كمك می نماید. در نتیجه این تغییرات، غده هیپوتالاموس سیگنال هایی در خصوص افزایش دمای بدن به عروق خونی سطح پوست ارسال می كند. به سبب این تاثیر روی رگ های خونی پزشكان اغلب گرگرفتگی و تعریق در شب را علایم "وازوموتور" می خوانند.
بااینكه علایم وازوموتور لزوما قابل پیشگیری نیستند اما تحقیقات جدید نشان میدهد ترك استعمال سیگار و داشتن وزن مناسب به تسكین علایم یائسگی كمك می نماید.
در این بررسی پژوهشگران استرالیایی به مطالعه روی اطلاعات ۲۱ هزار و ۴۶۰ زن با میانگین سنی ۵۰ از استرالیا، آمریكا، انگلیس و ژاپن پرداختند. پژوهشگران به ارزیابی رابطه بین شاخص توده بدنی (BMI) و استعمال سیگار از یك طرف و خطر بروز علایم وازوموتور از جانب دیگر پرداختند.
در زمان شروع مطالعه حدودا ۶۰ درصد زنان گرفتار علایم وازوموتور از قبیل گرگرفتگی یا تعریق در شب بودند. نیمی از این زنان گرفتار اضافه وزن بوده و ۱۷ درصد آنان نیز سیگار مصرف می كردند.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، پژوهشگران دریافتند بالا بودن شاخص توده بدنی و استعمال سیگار برای مدت زمان طولانی می تواند با تشدید علایم وازوموتور یا تداوم آن همراه باشد.
منبع:

1398/08/25
13:50:47
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: پزشك , پیشگیری , خون , سیگنال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری