متخصصان انگلیسی اعلام كردند

ارتباط بروز اختلالات ریوی با زندگی در مجاورت جاده های شلوغ

ارتباط بروز اختلالات ریوی با زندگی در مجاورت جاده های شلوغ به گزارش آقای هویج مطالعات نشان می دهد كه زندگی در نزدیكی یك جاده یا خیابان شلوغ سبب اختلال در رشد ریه كودكان و افزایش ریسك مبتلا شدن به سرطان ریه می شود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، تجزیه و تحلیل های دانشگاه "كینگز لندن" اولین باری است كه طیف گسترده ای از مشكلات و بیماری های در رابطه با زندگی در نزدیكی مناطقی با آلودگی هوا به علت ترافیك را بررسی می كند. این مطالعه ۱۳ مشكل سلامتی مختلف همچون بیماری های قلبی، سكته مغزی و برونشیت را در ۱۳ شهر انگلیس و لهستان مقایسه كرده است.
این مطالعه نشان داده است كه زندگی در فاصله ۵۰ متری یك جاده شلوغ امكان دارد خطر مبتلا شدن به سرطان ریه را ۱۰ درصد و خطر اختلال در رشد ریه های كودكان را بین سه تا ۱۴ درصد افزایش دهد.
كارشناسان در این مطالعه كه با همكاری ۱۵ سازمان غیردولتی بهداشت و محیط زیست انتشار یافته با بررسی شهرهای مختلف انگلیس نشان دادند كه آلودگی هوای اطراف جاده ها سبب افزایش اختلال در رشد ریه كودكان به میزان حدود ۱۴ درصد در شهر آكسفورد، ۱۳ درصد در لندن، هشت درصد در بیرمنگام، پنج درصد در بریستول، پنج درصد در لیورپول، سه درصد در ناتینگهام و چهار درصد در ساوتهمپتون شده است.
برآوردها از آن حكایت می كند كه یك سوم لندن نشین ها، معادل حدود سه میلیون نفر در نزدیكی یك جاده شلوغ زندگی می كنند.
طبق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت در مورد كیفیت هوا، ذرات كوچك شناخته شده بعنوان PM۲.۵ نباید از میانگین سالانه ۱۰ میكروگرم بر متر مكعب یا میانگین ۲۴ ساعته ۲۵ میكروگرم بر متر مكعب تجاوز كند. این در شرایطی است كه محدودیت های قانونی موجود در انگلیس برای PM۲.۵ بیشتر از دو برابر استاندارد سازمان جهانی بهداشت است و هیچ حزب سیاسی متعهد نشده است تا سال ۲۰۳۰ میلادی این محدودیت ها را با دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت تطبیق دهد.
این مطالعات نشان می دهد كه كاهش آلودگی هوا به میزان یك پنجم می تواند موارد مبتلا شدن به سرطان ریه را در لندن ۷.۶ درصد، در بیرمنگام ۶.۴ درصد، در بریستول ۵.۹ درصد، ۵.۳ درصد در لیورپول، ۵.۶ درصد در منچستر، ۶.۷ درصد در ناتینگهام، ۶ درصد در آكسفورد و ۵.۰ درصد در ساوتهمپتون كم كند.
تحقیقات از آن حكایت می كند كه زندگی در نزدیكی یك جاده شلوغ می تواند علایم برونشی را در میان كودكان مبتلا به آسم تشدید كند. مطالعه اخیر هم چنین نشان داده است كه در صورت كاهش یك پنجمی آلودگی هوا در انگلیس ۳۸۶۵ كودك كمتری تنها در لندن تحت تأثیر عوارض این آلودگی قرار می گیرند و این آمار در شهرهای دیگر این كشور هم قابل توجه است.
به نوشته روزنامه گاردین، مطالعات قبلی بیشتر بر مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا تمركز داشته است اما این مطالعه به بررسی طیف گسترده ای از بیماری ها و مشكلات مربوط به سلامتی ناشی از آلودگی هوا پرداخته است.1398/09/05
14:56:27
5.0 / 5
4119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری