درمان های خانگی سرماخوردگی

درمان های خانگی سرماخوردگی آقای هویج: سرماخوردگی همچون بیماری های شایع در فصل سرد سال است كه علایم آن از احتقان بینی گرفته تا احساس خستگی و بدن درد، آزاردهنده و مختل كننده روند عادی زندگی هستند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، در كنار اهمیت مراجعه به پزشك و اقدام برای درمان صحیح خصوصاً در موارد شدید بیماری، درمان های خانگی نیز برای تسكین علایم سرماخوردگی وجود دارند كه به خواب بهتر و كوتاهتر شدن دوره بیماری كمك می كنند.
در این زمینه سایت firstpost، به بعضی از این راهكارهای خانگی اشاره كرده كه به شرح زیر است:
- استفاده از دستگاه رطوبت ساز در فضای اتاق: در فصل زمستان و با خشك شدن هوا شرایط برای رشد ویروسها فراهم می شود و بنا بر این احتمال مبتلاشدن به سرماخوردگی افزایش می یابد. استفاده از دستگاه رطوبت ساز حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد به از بین رفتن میكروبها در هوا كمك می نماید. علاوه بر این، هوای مرطوب میزان احتقان و گرفتگی بینی و دیگر علایم سرماخوردگی را بهبود می دهد.
- حمام آب گرم: بخار حمام آب گرم گرفتگی بینی و گلو را از بین برده و ماهیچه ها را آرام می سازد.
- نوشیدن چای گرم: نوشیدنی چای گرم همچون مرهمی در گلو عمل می كند و از خشكی ناشی از سرماخوردگی می كاهد. مصرف چای سیاه یا سبز همراه با زنجبیل و عسل سفارش می شود.
- غرغره آب نمك: غرغره آب نمك از روش های قدیمی و موثر در كاهش التهاب گلو است. همین طور از داروهای ضداحتقانِ غیرنسخه ای برای باز كردن مجاری تنفسی و شست وشو با آب نمك برای كاهش خارش گلو می توان بهره برد.
- استفاده از تصفیه كننده هوا هنگام شب: دستگاه تصفیه كننده هوا ذرات گرد و غبار را از فضای اتاق پاك می كند. این دستگاه مانع از سرماخوردگی نمی گردد اما میتواند به خواب بهتر هنگام بیماری كمك نماید. تنفس در هوای پاك به این مفهوم است كه علایم بیماری تشدید نمی گردد.
- مصرف مكمل های ویتامین ث: بررسی ها نشان میدهد مصرف ویتامین ث به هنگام سرماخوردگی اثربخشی چندانی ندارد اما مصرف آن در پیش گیری از سرماخوردگی موثر است.
- مصرف داروهای مُسكن: "داروهای مسكنِ غیرنسخه ای" در كاهش تب خفیف و بدن درد موثر هستند و همین طور به خواب پیوسته در بیمار كه برای بهبودی امری ضروری ست، كمك می كنند.
منبع:

1398/09/12
14:49:22
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خواب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری