۵ سفارش برای پایبندی به تصمیم های مهم

۵ سفارش برای پایبندی به تصمیم های مهم به گزارش آقای هویج بنا بر مطالعه ای كه در دانشگاه ˮاسكرانتونˮ واقع در ایالت پنسیلوانیای آمریكا انجام گرفته، فقط ۸ درصد از افرادی كه تصمیمات سالانه می گیرند موفق می شوند اهداف و تصمیم های خویش را در طول سال عملی كنند. اما امكان دارد ما جزو این گروه از افراد نباشیم.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، در این مطلب تازه به نقل از شبكه خبری "بی بی سی" پنج روش ساده برای جلوگیری از شكست و پایبند ماندن به تصمیم ها و عمل كردن آنها سفارش شده كه در تمام طول سال كاربرد دارند و می توانند شما را در دستیابی به اهدافتان یاری كنند:
۱. از كم شروع كنید
اگر هدف های واقع بینانه ای برای خود تعریف كنید، احتمال موفقیت تان بیشتر است.
راشل واین اشتاین، روان درمانگر می گوید: بخشی از مشكل اینجاست كه ما هدف های خیلی بزرگی برای خود تعیین می نماییم، با این فرض نادرست كه مثلا در سال جدید می توانیم كاملاً آدم دیگری شویم!
وقتی از هدف های كوچك شروع كنید، می توانید آهسته آهسته آنرا به هدف های بزرگ تر گسترش دهید. برای مثال، اول كفش ورزشی مناسب دویدن بخرید و فواصل كوتاهی را بدوید به جای اینكه از همان ابتدا هدف خویش را شركت در مسابقه دوی ماراتن قرار دهید.
یا اگر به آشپزی علاقه دارید، بهتر نیست هفته ای یك مرتبه به فرد بزرگ سالی در آشپزی و پختن غذا كمك كنید تا مهارت های آشپزی خویش را بهتر كنید؟
منظور این نیست كه هدف های خودتان را كوچك و محدود كنید، منظور این است كه طوری آنها را تنظیم كنید كه بتوانید به نتایج و موفقیت طولانی مدت برسید.
واین اشتاین توضیح می دهد: در عمل تغییر با گام های كوچك در زمان طولانی اتفاق می افتد.
۲. دقیق و مشخص باشید
ما اغلب هدف هایی برای خودمان تعیین می نماییم بدون اینكه برنامه و نقشه ای برای اجرای آنها داشته باشیم. ازاین رو بسیار مهم می باشد كه جزئیات را به روشنی برای خودمان ترسیم نماییم.
تغییر و تبدیل های ساده در زندگی روزمره به شما كمك می نماید كه در راه درست پیش برویدبنا به نظر پروفسور نیل لوی از دانشگاه آكسفورد، اینكه بگوییم سه شنبه ها بعدازظهر و شنبه ها بامداد ورزش خواهم كرد بیشتر احتمال دارد موفقیت آمیز باشد تا فقط بگوییم من بیشتر ورزش خواهم كرد.
وقتی كارها را به این صورت مشخص و عملی ترتیب دهید، می توانید اطمینان پیدا كنید كه نه فقط تصمیم گرفتید و قصد دارید آن كار را انجام دهید بلكه گام های عملی برای انجام و رسیدن به آنرا هم برداشته اید.
۳. حامی و پشتیبان بیابید
یافتن افرادی كه در راه مورد نظرتان با شما همراه شوند، یكی از بهترین انگیزه هاست. این كار امكان دارد شركت در كلاسی همراه با دوستی باشد یا اعلام عمومی تصمیماتی كه گرفته اید. وقتی تعهد خودمان را به تصمیمی به نمایش گذاشتیم، بیشتر احتمال دارد كه آنرا پی بگیریم و به آن پایبند بمانیم.
دكتر جان مایكل، فیلسوف دانشگاه واریك در كاونتری، عوامل اجتماعی دخیل در ایجاد تعهد و پایبندی به تعهدات را بررسی و مطالعه می كند.
او اعتقاد دارد ما بیشتر تمایل به پایبندی به تصمیمات و تعهدات مان داریم وقتی بدانیم آنها برای دیگران هم اهمیت دارند.
پس چه مبحث انجام تعهد یا یافتن حمایت و پشتیبانی باشد، درگیر كردن افراد دیگر در ماجرا به شما در رسیدن به اهداف تان كمك خواهد نمود.
۴. غلبه بر شكست
وقتی كارها سخت و درهم پیچیده میشود، درنگ كنید و شرایط را باردیگر ارزیابی كنید.
چه موانعی در برابرتان قرار دارد؟ چه راهبردهایی از همه مؤثرترند؟ چه راهبردهایی از همه بی فایده ترند؟
تلاش كنید تا واقع بین تر باشید و قدر كمترین و كوچك ترین موفقیت خویش را بدانید.
اگر می خواهید به تصمیم خود پایبند بمانید، چرا راه دیگری را امتحان نمی كنید، راهی كه نیروی اراده شما را هم تقویت كند؟
تغییر و تبدیل های ساده در زندگی روزمره به شما كمك می نماید كه در راه درست پیش بروید.
اگر تصمیم دارید كه تغذیهٔ سالم تری داشته باشید، می توانید میزان كربوهیدرات مصرفی خویش را فقط با مصرف انواع سالم تر پاستا و نان تهیه شده با آرد كامل غلات به جای آردهای تصفیه شده، كاهش دهید.
یا می توانید به جای میان وعده هایی مثل كیك و بیسكوئیت از مواد غذایی طبیعی گیاهی یا اسموتی های طبیعی استفاده كنید تا میزان چربی های اشباع شدهٔ مصرفی خویش را كاهش دهید.
۵. تصمیم خویش را با هدف های طولانی مدت تان هماهنگ كنید
به نظر دكتر آن سونبورن، روان شناس رفتاری، بهترین تصمیم ها، آنهایی هستند كه شما را در دستیابی به بخشی از برنامه طولانی مدت زندگی تان یاری دهند، نه آنهایی كه مبهم و آرمانی هستند.
وقتی از هدف های كوچك شروع كنید، می توانید آهسته آهسته آنرا به هدف های بزرگ تر گسترش دهیداگر هیچ تمایلی به ورزش ندارید، تصمیم اینكه ورزشكار درخشانی بشوید، وصله ناجوری برای شما خواهد بود.
او اعتقاد دارد افرادی كه بیش از اندازه بر نیروی اراده خود تكیه می كنند، معمولا شكست می خورند.
پس هر وقت خواستید تصمیمی بگیرید كه به آن علاقه دارید یا شما را برمی انگیزد، بهتر است برنامه اجرای آنرا با تمام جزئیات از همان روز اول بریزید و در نبرد با موانع پیش رو، خودتان را از حمایت و پشتیبانی دیگران بی نصیب نگذارید.1398/10/11
23:43:33
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: چربی , خرید , درمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری