تحقیقات نشان می دهد؛

فایده مصرف روزانه آووكادو برای افراد چاق

فایده مصرف روزانه آووكادو برای افراد چاق به گزارش آقای هویج مطالعه جدید نشان داده است رژیم غذایی حاوی مصرف روزانه آووكادو باعث بهبود توانایی تمركز و توجه در افراد دارای اضافه وزن یا چاق می شود.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، در این مطالعه محققان دانشگاه ایلینوی آمریكا به مدت ۱۲ هفته وعده غذایی روزانه ۸۴ فرد بزرگسال چاق یا دارای اضافه وزن را تأمین كردند. وعده های غذایی از لحاظ میزان كالری و ریزمغذی ها یكسان بود، اما در وعده غذایی یك گروه مصرف روزانه آووكادو تازه گنجانده شده بود، در صورتی كه در وعده غذایی گروه كنترل آووكادو وجود نداشت.
در ابتدا و آخر مطالعه، شركت كنندگان سه تست شناحتی را در جهت ارزیابی میزان توجه و مهار توجه انجام دادند. به علاوه محققان میزان لوتئین خون و ادرار شركت كنندگان را كه با تجمع لوتئین مغز مرتبط می باشد، اندازه گیری كردند.
آنها دریافتند شركت كنندگانی كه در رژیم غذایی شأن آووكادو گنجانده شده بود، عملكردشان در یكی از تست های شناختی معروف به مهارت فلانكر بهبود یافته بود. در مهارت فلانكر، مهار توجه و تمركز و توانایی تمركز بر مهارت حتی در زمان حواس پرتی اندازه گیری می شود.
«نایمان خان»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مواد مغذی موجود در آووكادو دارای عملكرد خاصی در مغز هستند كه از توانایی انجام این مهارت پشتیبانی می نماید.»
محققان قصد دارند در مطالعه بعدی به بررسی سایر مواد مغذی یا فت شده در آووكادو و تاثیر مصرف آووكادو بر مواردی نظیر وزن، التهاب و تغییرات احتمالی در میكروبیوم روده بپردازند.
اگرچه این مطالعه بر آووكادو متمركز بود، اما سایر منابع حاوی لوتئین، فیبر و چربی های اشباع نشده عبارتند از سبزیجات پهن برگ سبز یا تخم مرغ كه دارای فواید بالقوه شناختی هستند.
محققان اذعان می كنند كه تغییرات كوچك در رژیم غذایی نظیر مصرف آووكادو می تواند تأثیرات قابل توجهی بر عملكرد شناختی داشته باشد.

1398/12/21
14:58:47
5.0 / 5
3533
تگهای خبر: چربی , خون , رژیم غذایی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری