دیابت خویش را معكوس كنید

دیابت خویش را معكوس كنید به گزارش آقای هویج یك مطالعه جدید تایید می كند كه دیابت نوع 2 می تواند توسط یك رژیم غذایی دقیق به طور موثر درمان گردد.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، در اوایل ماه نوامبر، گزارش شد كه چگونه تیمی در دانشگاه ییل (Yale) مكانیزم های كلیدی متابولیك برای كاهش غلظت گلوكز خون را در كسانی كه رژیم غذایی كم كالری دارند، كشف كردند.

در حال حاضر یك مطالعه جدید انتشار یافته كه شواهد بیشتری را برای پشتیبانی از این نظریه كه دیابت نوع 2 می تواند به طور موثر با استفاده از رژیم غذایی شدید و مدیریت وزن درمان شود، عرضه كرده است.

آخرین تحقیقات انجام شده توسط تیمی به رهبری محققان دانشگاه گلاسگو، موفق به اثبات این نكته شده است كه دیابت نوع 2 در واقع تنها با یك برنامه مدیریت وزن می تواند معكوس شود.

این مطالعه نشان داد كه تقریبا نیمی از همه شركت كنندگان، یك سال بعد از رعایت این برنامه غذایی، بدون استفاده از داروهای ضد دیابت، به حالت غیر دیابتی بازگشته اند.

"مایكل لین"، سرپرست مطالعه می گوید: یافته های ما از آن حكایت می كند كه حتی اگر شما 6 سال دیابت نوع 2 داشته باشید، سوق دادن بیماری رو به بهبودی امكان پذیر است. برخلاف رویكردهای دیگر، ما بر نیاز به كنترل طولانی مدت از دست دادن وزن با استفاده از رژیم و ورزش تمركز می كنیم و انعطاف پذیری را برای بهینه سازی نتایج فردی تشویق می كنیم.

آزمایشات روی 298 بزرگسال طی دو سال انجام شد. نیمی از شركت كنندگان تحت برنامه مدیریت وزن جدید قرار گرفتند، در حالی كه نیمه دوم بعنوان گروه شاهد به دنبال درمان های معمول دیابتی با بهترین عملكرد رفتند.

برنامه مدیریت وزن شامل افرادی بود كه به طور كامل از مصرف داروهای ضد دیابتی دور شده بودند و یك رژیم غذایی كامل بعنوان جایگزین داشتند.

هر شركت كننده برای سه تا پنج ماه یك رژیم غذایی را كه به میزان حدود 800 كالری در روز دریافت می كرد، اتخاذ نمود.

نتایج قابل توجه بود. تقریبا نیمی از همه شركت كنندگان یك سال بعد از رعایت این رژیم، بهبودی كامل دیابت را نشان دادند. حتی جالب تر هم ارتباط بین میزان بهبودی و میزان كاهش وزن بود كه 86 درصد شركت كنندگان وزن خویش را به میزان بیش از 15 كیلوگرم كاهش دادند.

"روی تیلور" یكی دیگر از محققان از دانشگاه نیوكاسل اظهار داشت: دستورالعمل های مدیریت و كنترل دیابت نوع 2 به جای درك علت اصلی، بر كاهش سطح قند خون با استفاده از درمان های دارویی تمركز می كنند.

وی اضافه كرد: رژیم غذایی و شیوه زندگی مسائل اصلی هستند، اما كنترل دیابت با كاهش دریافت كالری به ندرت مورد بحث قرار می گیرد.

این آزمایش، همراه با مطالعات اخیر، شواهد محكمی را نشان داده است كه رژیم غذایی مخصوص باید نخستین شیوه درمان برای میلیون ها نفر مبتلا به دیابت نوع 2 باشد.

این مطالعه جدید در مجله معتبر پزشكی The Lancet انتشار یافته است. 

1396/09/17
21:43:44
5.0 / 5
4487
تگهای خبر: درمان , دیابت , رژیم غذایی , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری