ابلاغ بخشنامه اجرایی پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در كشور توسط جهانگیری

ابلاغ بخشنامه اجرایی پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در كشور توسط جهانگیری آقای هویج: معاون اول رئیس جمهور، بخشنامه اجرایی جزء (5) بند (ب) ماده (70) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه موضوع پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در كشور را ابلاغ نمود.


به گزارش آقای هویج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه مورخ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ هیئت وزیران و در امتداد تکلیف قانونی مندرج در جزء (۵) بند «ب» ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه کشور، بخشنامه اجرایی مربوط به پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور به تصویب رسید.
به سبب بخشنامه مذکور، کلیه افراد خارجی مقیم کشور به استثنای آن دسته از افراد خارجی که به سبب قوانین و مقررات مربوط دارای بیمه پایه سلامت از صندوق ها و سازمان ها و شرکت های بیمه گر هستند، مشمول این بخشنامه بوده و صندوق ها و سازمان ها و شرکت های بیمه گر موظف به ارسال اطلاعات مربوط به مشترکین بیمه پایه سلامت افراد خارجی مقیم کشور به وزارت کشور و سازمان بیمه سلامت ایران هستند.
دولت همین طور وزارت کشور را موظف کرد حداکثر یک ماه بعد از لازم الاجرا شدن این بخشنامه، با هماهنگی سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به تدوین ساز و کار مناسب جهت اطلاع رسانی در امتداد افزایش سطح آگاهی مشمولین پوشش بیمه پایه سلامت موضوع این بخشنامه و مزایای آن اقدام نماید و سازمان بیمه سلامت ایران مکلف است اطلاعات لازم در این خصوص را مطابق درخواست وزارت کشور در اختیار آن وزارتخانه قرار دهد.
مشمولین این بخشنامه مکلفند صد درصد حق سرانه بیمه خدمات درمانی را جهت برقراری پوشش بیمه سلامت اعضای خانوار به صورت ماهانه پیش از صدور بیمه نامه پرداخت نمایند. حق بیمه افراد لطمه پذیر مشمول این بخشنامه به صورت ۵۰ درصد بوسیله یارانه دولت و ۵۰ درصد توسط خود فرد و یا در صورت تحقق از محل کمک های بین المللی برای پناهندگان گروهی تامین می شود.
لازم به ذکر است نرخ حق سرانه بیمه پایه سلامت افراد مشمول موضوع این بخشنامه همه ساله در اجرای ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه با پیشنهاد سازمان بیمه سلامت و با همکاری وزارت کشور با رعایت ساز و کار مندرج در ماده (۹) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.
هیئت وزیران همین طور به سبب این بخشنامه، وزارت کشور را موظف کرد نسبت به فراهم نمودن امکان احراز هویت بوسیله شناسه واحد برخط کلیه بیمه شوندگان افراد خارجی مقیم برای سازمان، اقدامات لازم را انجام دهد.
بسته خدمتی سازمان برای مشمولین این بخشنامه در بخش سرپایی، بستری و بستری موقت مشابه سایر بیمه شدگان می باشد.
منبع:

1399/04/30
15:08:02
5.0 / 5
2271
تگهای خبر: بیمه , خدمات , درمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری