مطالعات نشان می دهد؛

فایده پرهیز از مصرف كربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی

فایده پرهیز از مصرف كربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی آقای هویج: تحقیق جدید نشان میدهد رژیم غذایی كم كربوهیدرات از مبتلاشدن به بیماری های چشمی در سنین پیری پیشگیری می كند.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، در این مطالعه، داده های ۱۸۵ هزار زن و مرد ۴۰ تا ۷۵ سال بین سال های ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۷ بررسی گردید.
در طول دوره مطالعه، شرکت کنندگان اطلاعاتی را در مورد رژیم غذایی شأن ارائه کردند.
محققان مشاهده نمودند حفظ رژیم غذایی بلندمدت با میزان کم کربوهیدرات ها و مملو از چربی و پروتئین های حاصل از سبزیجات با کاهش ۲۰ درصدی ریسک بیماری چشمی آب سیاه با علامت اولیه از دست دادن قوه بینایی مرتبط بود.
آب سیاه یکی از علل اصلی نابینایی در افراد مسن است. معمولاً بیماران تا زمان پیشرفت بیماری، هیچ علامتی ندارند یا علایم بسیار اندکی دارند و پس از آن بینایی پیرامونی شأن را از دست می دهند.
دکتر «لوئیز پاسکال»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان مونت سینای نیویورک، در این زمینه می گوید: «رژیم غذایی با مقدار کم کربوهیدرات و میزان بالا چربی و پروتئین منجر به تولید متابولیت های مطلوب برای سر عصب نوری غنی از میتوکندریون می شود که محل لطمه در بیماری آب سیاه است.»
به گفته پژوهشگران، رژیم غذایی کم کربوهیدرات به معنای توقف پیشرفت بیماری آب سیاه نیست بلکه به معنای پیش گیری از ابتلاء به این بیماری در افراد پرریسک است.


منبع:

1399/05/19
21:16:58
5.0 / 5
1755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری