واكنش وزارت بهداشت به واكسن كرونای روسی

واكنش وزارت بهداشت به واكسن كرونای روسی به گزارش آقای هویج معاون كل وزارت بهداشت درباره واكسن كرونای روسی با اشاره به اینكه این واكسن فاز سوم كارآزمایی بالینی را رد كرده است، اظهار داشت: مطمئن باشید اگر واكسنی برای كرونا در دنیا تولید شود و كیفیت لازم را داشته باشد، آنرا برای مردم مان تهیه خواهیم كرد.دکتر ایرج حریرچی در گفتگو با ایسنا، درباره واکسن کرونای روسیه، اظهار داشت: به صورت کلی در دنیا ۱۶۵ واکسن با عنوان واکسن کرونا در حال ساخت است و ۲۷ واکسن هم به فاز انسانی رسیده اند. واکسن کرونایی که کشور روسیه ساخت آنرا اعلام نموده است، یکی از هشت واکسنی است که فاز سوم کارآزمایی بالینی را رد کرده است.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت ایران به دو صورت می تواند درباره این واکسن صحبت کند؛ یکی از راه سازمان بهداشت جهانی است؛ به صورتی که این سازمان تاییدیه های لازم را برای این واکسن اعلام نماید و دیگری از راه همکاریهای دوجانبه با روسیه است.

حریرچی افزود: مطمئن باشید اگر واکسنی برای کرونا در دنیا تولید شود و کیفیت لازم را داشته باشد، آنرا برای مردم مان تهیه خواهیم کرد. البته نکته مهم آن است که اغلب واکسن هایی که مطرح شده و کار می شود، تاثیرشان در حد ۵۰ الی ۶۰ و یا ۷۰ درصد است و مدت ایمنی طولانی ندارند.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: همانطور که مقامات سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کردند، علیرغم کشف این واکسن ها، از آنجایی که تاثیرات آنها چه از نظر تاثیرات نهایی و چه مدت زمان ایمنی، فعلا زیاد نیست، همچنان باید اصول فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت نماییم.

حریرچی اظهار داشت: ازاین رو درباره واکسن کرونای کشور روسیه وزارت بهداشت ایران می تواند از دو طریق عمل کند؛ یکی اینکه این واکسن تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را داشته باشد و یکی هم از راه همکاریهای دوجانبه است.

منبع:

1399/05/24
22:39:15
5.0 / 5
1702
تگهای خبر: ایمنی , بهداشت , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری