۸۸ شهرستان در وضعیت قرمز كرونا

۸۸ شهرستان در وضعیت قرمز كرونا آقای هویج: سخنگوی وزارت بهداشت با بیان شهرستان های قرمز و هشدار كرونا، موارد بروز و فوتی ناشی از این بیماری در استانها در هفته سوم شهریور ماه را تشریح نمود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری اظهار داشت: طبق آخرین وضعیت شیوع بیماری در کشور الان ۸۸شهرستان در سراسر کشور در وضعیت قرمز و ۹۰ شهرستان در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند. مابقی شهرستان های کشور نیز در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط بیماری و سفید یعنی با خطر کم بیماری قرار دارند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ نقطه سبز یعنی منطقه عاری از بیماری کرونا در کشور وجود ندارد، اظهار نمود: بیشترین بروز هفتگی موارد مثبت بستری شده در هفته سوم شهریورماه به ترتیب در استان های بوشهر، قم و لرستان و بیشترین بروز هفتگی مرگ و میر در این بازه زمانی به ترتیب در استان های خراسان شمالی، سمنان و اصفهان گزارش شده است.
وی اضافه کرد: پایین ترین میزان بروز هفتگی موارد بستری مثبت و فوتی نیز در هفته سوم شهریورماه مربوط به استان های کردستان و سیستان و بلوچستان است.
وی درباره بازرسی های صورت گرفته، اشاره کرد: از تاریخ ۱۱ تا ۱۹ شهریورماه سال جاری بیش از ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در سراسر کشور صورت گرفته است که به دنبال آن تعداد ۸ هزار و ۵۱۴ مورد از این اماکن به سبب عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و تعداد ۵۵۵ مورد بعد از اخطار پلمب شدند.
لاری افزود: طبق آخرین وضعیت میانگین کشوری رعایت پروتکل های بهداشتی، بیشترین میزان رعایت در ادارات و سازمان های دولتی با ۸۲.۸ درصد و پایین ترین میزان رعایت در پاساژها با ۳۸.۱ درصد و نانوایی ها با ۴۴.۰۳ درصد گزارش شده است. همین طور برمبنای آخرین آمار استفاده از ماسک توسط مردم در اماکن عمومی ۷۵.۵ درصد گزارش شده است که متاسفانه این عدد نسبت به سه هفته گذشته به میزان ۱.۳۵ درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: طبق گزارشات واصله میزان استفاده از ماسک توسط شاغلین صنوف، صنایع، کارمندان ادارات و بانک ها نسبت به سه هفته گذشته افزایشی بوده است؛ ولی متاسفانه همچنان شاهد کاهش استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی در طول این مدت هستیم که امیدواریم استفاده از ماسک توسط مردم در وسایل نقلیه درون و برون شهری جدی گرفته شود. فراموش نکنیم مهم ترین عامل کنترل بیماری در کشور رعایت بیشتر نکات بهداشتی و استفاده از ماسک است. مطمئنا هرگونه عادی انگاری احتمال خیز مجدد بیماری را تقویت خواهدنمود.
منبع:

1399/06/23
22:09:26
5.0 / 5
1751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری