استفاده از كیت های تشخیص سریع برای تسریع غربالگری كرونا

استفاده از كیت های تشخیص سریع برای تسریع غربالگری كرونا به گزارش آقای هویج سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: برای سرعت بخشیدن به غربالگری مناسب كرونا راهی جز استفاده از كیت های تشخیص سریع نداریم اما اهمیت كیت های تشخیص سریع در تداوم استفاده از این كیت ها، شناسایی بموقع بیماران و اطرافیان آنان همین طور قرنطینه بیماران است.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا دکتر سیما سادات لاری درباره استفاده از کیت های تشخیص سریع کرونا برای غربالگری اظهارکرد: هرچه تعداد تست های روزانه کرونا بیشتر شود، برای بیماریابی بیشتر مناسب تر است البته نکته مهم در مرحله پس از انجام تست است یعنی اگر تست انجام و فرد مثبت شناسایی شود اما فرد از قرنطینه بیرون رود، فایده ای نخواهد داشت بدین سبب اصل اساسی، فاصله گذاری و قرنطینه افراد با تست مثبت است.

وی افزود: میزان حساسیت تست های تشخیص سریع حدود ۷۸ درصد تست های مولکولی یا PCR است. تولید این کیت های تشخیص سریع نیز در کشور شروع شده است. کیت های تشخیص سریع بهتر است برای موارد سرپایی استفاده گردد. اختصاصی بودن این کیت ها نیز بسیار مناسب می باشد و اگر تست مثبت شود، یعنی اساسا مثبت است.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: اگر هزینه تولید داخل این کیت ها حدود یک دلار تمام شود، انجام ۱۰۰ هزار تست روزانه، هزینه ای حدود ۱۰۰ هزار دلار خواهد داشت. باید دقت کنیم که اهمیت استفاده از تست های تشخیص سریع در تداوم آنست و در نتیجه باید تلاش شود که قیمت تمام شده این تست ها در پایین ترین میزان باشد.

به گزارش وبدا لاری اظهار نمود: قسمتی از پیچیدگی های مبارزه با کرونا در مسائل فرهنگی است. نمی توان با ویروس کرونا با تعارف برخورد کرد و اگر تست کسی مثبت باشد، اطرافیان او و کسانی که با شخص مبتلا در ارتباط بودند باید خودرا قرنطینه کنند.

منبع:

1399/08/22
12:46:28
5.0 / 5
934
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری