مطالعات نشان می دهد؛

ارتباط افزایش مصرف گوشت با بروز علایم آسم در كودكی

ارتباط افزایش مصرف گوشت با بروز علایم آسم در كودكی به گزارش آقای هویج بر اساس گزارش محققان، مواد موجود در گوشت پخته با بالا رفتن خطر خس خس سینه در کودکان مرتبط می باشد.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، محققان بیمارستان مونت سینای آمریکا دریافتند عادات غذایی در اوایل زندگی امکان دارد با خس خس سینه و ابتلاء به بیماری آسم در آینده ارتباط داشته باشد.
در این مطالعه، ۴۳۸۸ کودک ۲ تا ۱۷ ساله از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ تحت نظر بودند و عادات رژیم غذایی والدین و فرزندان شأن مورد نظرسنجی قرار گرفت.
محققان از داده های نظرسنجی برای ارزیابی ارتباط بین AGE رژیم غذایی و فراوانی مصرف گوشت و علایم تنفسی استفاده کردند. آنها دریافتند که مصرف بیشتر AGE به صورت قابل توجهی با افزایش احتمال خس خس سینه همراه می باشد.
محققان معتقدند ترکیبات التهاب زا معروف به AGE (advanced glycation end-products)، نمونه ای از شاخص های پرخطر رژیمی در اوایل زندگی هستند که در جلوگیری از بیماری های التهابی مجاری تنفسی نقش دارند.
«جینگ جن وانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما دریافتیم که مصرف بیشتر AGE های رژیم غذایی که عمدتاً ناشی از مصرف گوشت های غیردریایی است، با افزایش ریسک خس خس سینه در کودکان در ارتباط می باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «تحقیق در مورد شناسایی عوامل رژیم غذایی که بر علایم تنفسی در کودکان تاثیر می گذارد مهم می باشد، چونکه این خطرات به صورت بالقوه قابل تغییر هستند.»


منبع:

1399/10/06
22:49:23
5.0 / 5
606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری