رییس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:

واكسن كرونا در ناصرخسرو وجود خارجی ندارد

واكسن كرونا در ناصرخسرو وجود خارجی ندارد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه واکسن کرونا در ناصرخسرو وجود خارجی ندارد، اظهار داشت: مردم فریب افراد سودجو را نخورند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر کیانوش جهانپور - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مورد اخبار منتشره درباره فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو با اشاره به اینکه افراد سودجو و فرصت طلب با سوءاستفاده از نگرانی و نیاز مردم درمورد واکسن کرونا در خیلی از کشورها در فضای مجازی و یا حتی بازار سیاه اقدام به کلاهبرداری می کنند، اظهار نمود: برپایه گزارش های دریافتی از آمریکای شمالی و اروپای غربی که در ایام گذشته در رسانه ها درج شده، به چنین موضوعی هم اشاره شده است.
وی افزود: متاسفانه در کشور ما هم در فضای مجازی و بازار سیاه (ناصرخسرو) به چنین شایعاتی دامن زده شد، اما اطلاعات میدانی از آن حکایت می کند که به هیچ وجه چنین موضوعی حقیقت ندارد.
جهانپور ضمن اخطار به مردم با تکیه بر اینکه شهروندان به هیچ وجه تحت تأثیر شایعات فروش واکسن کرونا در بازار سیاه قرار نگیرند، اظهار داشت: اگر کالایی با برچسب واکسن کرونا و آنفلوآنزا در بازار سیاه یا فضای مجازی فروخته شد، تقلبی است.
عوارض مرگبار واکسن های تقلبی کرونا
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه واکسن کرونا در ناصرخسرو وجود خارجی ندارد، بیان نمود: با عنایت به زنجیره سرد، نحوه حمل، نگهداری و انتقال واکسن های کووید ۱۹ بسیار بعید است، حتی اگر واردات صورت گیرد آنچه که در بازار سیاه عرضه می شود، سالم و قابل مصرف نخواهد بود.
وی با تکیه بر اینکه زنجیره انتقال واکسن کرونا به کشور خاص است، اظهار داشت: تهیه این واکسن در بازارهای غیررسمی اثربخشی ندارد و مصرف آنها منجر به عوارض جدی و مرگ خواهد شد، در همین راستا به مردم عزیز اخطار می دهیم به هیچ وجه تحت تأثیر القائات یا تبلیغاتی که امکان دارد در بعضی محافل فضای مجازی دیده می شود، قرار نگیرند.
واکسن کرونا از مبادی رسمی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت
جهانپور خاطرنشان کرد: بطور قطع واکسن از مبادی رسمی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و در این خصوص اطلاع رسانی می شود.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ضمن اشاره به این نکته که واکسن کرونا یک فرآورده بیولوژیک است و شرایط ویژه ای برای نگهداری آن باید لحاظ شود، به چگونگی پیگیری تخلفات صورت گرفته در این عرصه اشاره و تصریح کرد: وزارت بهداشت و نیروهای انتظامی، نظامی و دستگاه قضا به تخلفات رسیدگی خواهند کرد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: مردم آگاه باشند چه در بازار داخل و چه در خارج از کشور غیر از زنجیره های اصلی توزیع، از مبادی غیر رسمی دارو و واکسن تهیه نکنند.
جهانپور در انتها ضمن اشاره به آمادگی سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت برای پیگیری تخلفات اینچنینی، خاطرنشان کرد: هموطنان می توانند تخلفات را با سامانه های تلفنی مربوطه به اطلاع نیروی انتظامی و پلیس سایبری کشور برسانند و در نهایت دستگاه قضا با متخلفان برخورد خواهد نمود.1399/10/18
00:07:30
0.0 / 5
872
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری