وزیر بهداشت خبر داد:

هیچ موردی از كرونای انگلیسی در مازندران تائید نشده است

هیچ موردی از كرونای انگلیسی در مازندران تائید نشده است به گزارش آقای هویج مازندران وزیر بهداشت با تایید شناسایی چهار مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در کشور با تاکید بر اینکه ویروس کرونا هنرمندانه در کشور مهار شده و به سمت مهار کامل بیماری پیش خواهیم رفت، اظهار داشت: تا کنون از نمونه های ارسال شده هیچ نمونه ای از ویروس خطرناک و جهش یافته جدید در استان مازندران تائید نشده است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، سعید نمکی اظهار داشت: مدیریت بیماری کرونا در استان مازندران با سایر استانها کاملاً متفاوت بوده و مهار ویروس به شدت دشوارتر از آتش سوزی جنگل ها است، اگر خیز بیماری در دوره های قبلی در استان کنترل شده ناشی از تلاش مضاعف بوده است.
وی با اشاره به خدمات و همراهی دستگاه های مختلف همچون سپاه، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و غیره با بخش سلامت اظهار نمود: تا زمانی که باید مقاومت نماییم و بایستیم باید با فرهنگ شهادت عجین باشیم.
وزیر بهداشت با اعلان اینکه با همدلی، وفاق و درایت رهبر فرزانه انقلاب توانستیم دستاورد ملی را کسب نماییم، اظهار داشت: هیچ بیماری در هیچ جای کشور در پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نبوده است.
نمکی اظهار داشت: دشمنان ظالمانه در قفل کردن محموله ها برای تهیه ماسک و لباس محافظ در ایام اول دست انداز به وجود آورده و با مشکل مواجه بودیم.
وی با تاکید بر اینکه یک نفر را به سبب قومیت خاص بر دیگری ترجیح ندادیم، اظهار داشت: ما هیچکس را به سبب وضع اقتصادی ترجیح ندادیم و هزار تبعه بدون کارت اقامت را درمان کردیم و هیچ دستگاه اکسیژینی را به سبب کهولت سن از بیماری باز نکردیم درحالی که این مسئله در کشورهای دیگر رخ داده و هر دارویی در هرجای دنیا مصرف شد در کمترین زمان وارد، تولید و بعد صادر کردیم.
نمکی با عنوان اینکه با دست های بسته در اقیانوس بلا هستیم، : اشاره کرد: پیش بینی طوفان کرونائی در کشور و مرگ هزار و ۲۰۰ نفر در ایران می رفت، برای ایستادگی مقابل هجمه بیماری، طرحی ملی طراحی و به نام سردار رشید اسلام، شهید سلیمانی مزین شد.
نمکی با اعلان اینکه بیش از ۸۵ درصد مرگ و میرها در کشور مربوط به افراد بالای ۶۵ سال و دارای بیماری زمینه ای است، اظهار نمود: امروز مرگ زیر ۱۰۰ نفر را تجربه می نماییم و این در حالیست که روزانه بیش از ۳۰۰۰ مرگ در آمریکا ثبت می شود.
وزیر بهداشت از شناسایی چهار بیمار مبتلا به ویروس انگلیسی آگاهی داد و اظهار داشت: ویروس جدید انگلیسی و اروپایی ردیابی شده و تا حالا چهار مورد جدید از ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور تأیید شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به تفاوت ویرووس انگلیسی اظهار داشت: ویروس جدید د۱۰ برابر بیشتر از ویروس اولیه خطرناک تر است.
نمکی با اشاره به پروسه تولید و تهیه واکسن کرونا اظهار داشت: روزهای اول می دانستیم در واکسن ممکنست گرفتار بی مهری و کم توجهی شویم پس کوشیدیم با تاکید بر دانش داخلی ساخت واکسن را دنبال نماییم و در این راستا جلسات و کمیته هایی تشکیل شده و در آینده نزدیک یکی از سازندگان اصلی واکسن در منطقه هستیم و تا اختتام بهار واکسن ایرانی به صورت انبوه تولید می شود.
نمکی از اجرای فاز سوم کلینیکال در آینده آگاهی داد و اظهار داشت: تست های مدل انسانی واکسن موفق آمیز بود و گروه دوم و سوم نیز در حال پیوستن است و اجازه نمی دهیم کسی واکسن خودرا روی مردم ما آزمایش کند.
منبع:

1399/10/21
14:07:48
0.0 / 5
535
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری