كارشناس سازمان جهانی بهداشت:

سال دوم پاندمی كرونا می تواند سخت تر باشد

سال دوم پاندمی كرونا می تواند سخت تر باشد آقای هویج: کارشناسان سازمان جهانی بهداشت نگران این هستند که دومین سال شیوع ویروس کرونا از سال اول سخت تر باشد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، به سبب شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا که بطور محسوسی مسری تر از نوع قبلی این ویروس می باشد، سازمان جهانی بهداشت نشست کمیته اضطراری اش را دو هفته جلو انداخت. اعضای این کمیته درباره وضعیت جدید پاندمی رایزنی می کنند.
دو نوع جهش یافته ویروس کرونا در هفته های اخیر در بریتانیا و آفریقای جنوبی مشاهده شده که قدرت سرایت آنها مشخصا از نوع قبلی بیشتر است. ویروس های جهش یافته در حدود ۵۰ کشور در سراسر جهان گسترش یافته اند.
همین طور ژاپن روز یکشنبه گذشته از کشف یک ویروس جهش یافته دیگر آگاهی داد که ظاهرا از منطقه آمازون در برزیل منشأ گرفته است. این نوع جدید ویروس کرونا هم اکنون تحت بررسی و آزمایش است.
معاون دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفته است به رغم تولید نخستین واکسن ها هنوز راه درازی تا غلبه بر پاندمی کرونا در پیش است.
مایک رایان اشاره کرد: باتوجه به جنبه های مختلف شیوع ویروس، سال دوم پاندمی ممکنست از سال اول سخت تر باشد.
این ویروس شناس در سازمان جهانی بهداشت هماهنگ کننده مبارزه با پاندمی کرونا است که مشخصا بر نیم کره شمالی متمرکز است چونکه تا کنون در این منطقه، نوع جهش یافته و مسری تر ویروس بیشتر شایع شده است.
ماریا فن کرکهوف، ویروس شناس دیگر سازمان جهانی بهداشت نیز با اشاره به تعطیلات اخیر کریسمس و سال نوی میلادی اظهار داشت: پس از این تعطیلات در بعضی کشورها وضعیت بجای اینکه بهتر شود بدتر شده است.

ورود کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ووهان
همین طور پس از چندین روز تأخیر بالاخره ماموریت سازمان جهانی بهداشت برای تحقیق درباره منشأ ویروس کرونا در چین شروع شده است.
تیم ۱۰ نفره کارشناسان این نهاد بین المللی روز گذشته (پنج شنبه) وارد کلان شهر ووهان شدند؛ جایی که در سال ۲۰۱۹ نخستین موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا مشاهده شده بود.
این تحقیقات قرار بود هفته گذشته شروع شود اما تاخیر در صدور مجوز از جانب دولت چین آنرا به تعویق انداخت.
به گزارش دویچه وله، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به سبب مقررات سختگیرانه دولت چین باید دو هفته در قرنطینه بمانند.
منبع:

1399/10/26
23:24:29
0.0 / 5
995
تگهای خبر: بهداشت , تولید , سازمان , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری