آمادگی سازمان تداركات پزشكی هلال احمر برای همكاری با شركتهای دانش بنیان

آمادگی سازمان تداركات پزشكی هلال احمر برای همكاری با شركتهای دانش بنیان به گزارش آقای هویج مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر ضمن اشاره به امضا تفاهم نامه با ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، اعلام نمود: با پیگیری هایی که انجام می شود تلاش می شود که هیچ بندی از آن بر روی کاغذ نماند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، علیرضا عسکری در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری مشترک با ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری ضمن اشاره به بازدید از شرکتهای دانش بنیان اضافه کرد: تا پیش از این بازدید از پیشرفت و ارتقا این شرکت ها در حوزه دارو و سلامت بی خبر بودم و این بازدید باعث شد تا با این توانمندی ها آشنا شوم.
وی با اشاره به اینکه کشوری با این همه سرمایه و انگیزه لایق بالندگی بیشتر از اینها است، اظهار نمود: با اقدامات انجام شده جهش مورد تاکید مقام معظم رهبری در این عرصه رخ داده است و سازمان تدارکات پزشکی بعنوان یکی از زیر مجموعه های هلال احمر با اهداف بشردوستانه و خدمت به کشور انواع مسیرهای خدمت رسانی را برای خود تعریف کرده است.
عسکری، یکی از حوزه های فعالیت این سازمان را دارو عنوان نمود و خاطرنشان کرد: این سازمان مسیری را تعریف کرده تا برای آنچه که در شرکتهای دانش بنیان تولید می شود با اطمینان بازار ایجاد نماید و همکاری با ستاد توسعه زیست فناوری اتفاق مبارکی است که سبب خواهد شد از ساختارهای سنتی خود فاصله بگیریم و مسیر پربارتری را دنبال نماییم.
مدیرعامل سازمان تدارکان پزشکی هلال احمر ضمن اشاره به توانمندی کشور در تولید داروهای مورد نیاز، تصریح کرد: هم اکنون 97 درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و تنها در 3 درصد داروها وابستگی داریم که این میزان وابستگی 35 درصد هزینه های تأمین دارو را به خود مختص کرده است.
وی این امر را هشداری برای کشور دانست و خاطرنشان کرد: اگر به این حوزه توجه نشود بار هیجانی، عاطفی و مالی به مردم تحمیل خواهد شد و این متضاد با تاکیدات مقام معظم رهبری است که بیماران جز رنج بیماری، رنج دیگری را متحمل نشوند.
عسکری عزم این سازمان را بر پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان عنوان نمود و خاطرنشان کرد: ما پیگیر اجرای تفاهم نامه با ستاد زیست فناوری هستیم تا بندی بر روی کاغذ نماند.
منبع:

1399/11/20
21:43:25
0.0 / 5
517
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری