زنگ خطر كرونای انگلیسی در ساوه و زرندیه بصدا درآمد

زنگ خطر كرونای انگلیسی در ساوه و زرندیه بصدا درآمد مرکزی سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه اظهار داشت: مجاورت ساوه و زرندیه با برخی استان هایی که مواردی از کرونای انگلیسی در آنها مشاهده شده، باعث شده است تا زنگ خطر شیوع کرونای انگلیسی در این دو شهرستان مانند خیلی از نقاط کشور بصدا در آید.دکتر محمود کریمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به مشاهده مواردی از شیوع کرونای انگلیسی در استان های تهران، البرز و قزوین که با شهرستان های زرندیه و ساوه هم مرز بوده و در مجاورت این دو منطقه قرار دارند احتمال شیوع کرونای انگلیسی متاثر از تردد شهروندان وجود دارد.

وی تصریح کرد: از شهروندان ساکن در این دو شهرستان درخواست می شود تا با عدم تردد بین استانی اجازه سرایت ویروس کرونای انگلیسی را ندهند و پروتکل های لازم را در این خصوص رعایت نمایند.

او ضمن اشاره به اینکه الان شهرستان ساوه در وضعیت زرد و زرندیه در وضعیت آبی کرونائی قرار دارد، اضافه کرد: در ایام اخیر میزان مراجعه مبتلایان به کرونا در این دو شهرستان افزایش یافته است و چنانچه پروتکل های بهداشتی رعایت نشود اساسا میزان مبتلاشدن افزایش یافته و وارد پیک چهارم خواهیم شد که طبق تجربه های گذشته هر پیک جدیدی نسبت به پیک قبلی شدیدتر است و آمار مبتلایان و جانباختگان افزایش می یابد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه در ادامه اظهار داشت: اگر علایم کرونا دارید یا با بیمار مبتلا به کرونا در تماس بودید در اسرع وقت به نزدیک ترین مرکز یا پایگاه سلامت مراجعه کنید و در صورت وجود هرگونه علایم مربوطه جهت تست کووید ۱۹ به مراکز منتخب منطقه خود مراجعه کنید.

وی با تکیه بر اینکه با رعایت پروتکل های بهداشتی به تغییر وضعیت خطر، کاهش مرگ و میر و توسعه رونق کسب وکار کمک نماییم، اضافه کرد: از برگزاری و شرکت در مهمانی ها و مجالس عروسی و ترحیم، بدون توجه به فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی خودداری کرده و از سفرهای برون شهری غیرضروری خودداری نماییم.

دکتر کریمی با تکیه بر اینکه مبتلا شدن به این بیماری ننگ و عار نیست، اضافه کرد: کرونا پیر و جوان نمی شناسد، از خود و خانواده خود در مقابل کرونا محافظت کنید. دائما دست های خودرا با آب و صابون بشویید و با رعایت نکات بهداشتی قدردان کادر درمان باشید.

وی ضمن اشاره به اینکه رفت و آمد فرد مبتلا به کرونا در سطح جامعه موجب انتشار بیماری خواهد شد، اضافه کرد: برای انجام کارهای ضروری خارج از منزل از ماسک و دستکش استفاده کنید چونکه عادی پنداری و بی توجهی به وجود این ویروس سبب گسترش بیشتر آن خواهد شد. اگر نتیجه آزمایش شما مثبت است یا دارای علایم هستید تا بهبود کامل در منزل بمانید و اگر به این بیماری مبتلا شدید از دیگران پنهان نکنید چونکه نسبت به افراد مسئولیت دارید.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه از ابتلای ۹ نفر و بستری شدن ۳ نفر در ساوه و زرندیه در ۲۴ ساعت گذشته آگاهی داد و اضافه کرد: بطور کلی از شروع شیوع بیماری کرونا تابحال ۱۳۳۰۵ نفر در دو شهرستان ساوه و زرندیه به این بیماری مبتلا شده و متاسفانه ۳۲۴ نفر جان باخته اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۸ نفر در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد سه نفر در شبانه روز گذشته بستری شده اند، اظهار داشت: ۹ نفر در ساوه و زرندیه در شبانه روز گذشته به صورت قطعی از موارد مثبت جدید کرونا هستند.

کریمی با تکیه بر اینکه مراجعه زودهنگام جهت تشخیص و درمان کرونا، در کنترل بیماری و کاهش عوارض آن کمک بسیاری می کند، اضافه کرد: در صورت مشاهده هر یک از علایم کرونا حتی علایم سرماخوردگی خفیف، در اسرع وقت جهت ویزیت پزشک و انجام تست کرونا که بصورت رایگان انجام می شود به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی یا مرکز منتخب کرونا، مراجعه کنید.
1399/11/27
21:21:43
0.0 / 5
509
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری