عدم نیاز به ثبت آنلاین نسخ بیماران در داروخانه ها

عدم نیاز به ثبت آنلاین نسخ بیماران در داروخانه ها به گزارش آقای هویج مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیا اینکه بیماران خاص بعد از توقف صدور دفترچه بیمه قابل شناسایی هستند اظهار داشت: کدملی بیماران خاص در سیستم تعریف شده است و وقتی بعنوان مثال به داروخانه مراجعه می کنند با ورود کدملی به سیستم متوجه می شوند که فرد بیمار خاص است و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.


دکتر شهرام غفاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به توقف صدور دفترچه های بیمه درمان و مراجعه بیماران خاص برای دریافت خدمات درمانی و دارویی اظهار نمود: از آنجائیکه بیماران خاص با کدملی شان شناسایی می شوند به هر مرکز درمانی یا مطبی مراجعه کنند، در استعلام و اعتبار سنجی، پیامکی برای بیمار یا پزشک یا منشی وی ارسال می شود در خصوص اینکه این بیمار به اصطلاح «فرانشیز صفر» است.
وی ادامه داد: در حقیقت بیماران خاص قابل شناسایی هستند. کدملی بیماران خاص در سیستم تعریف شده است و وقتی بعنوان مثال به داروخانه مراجعه می کنند با ورود کدملی به سیستم متوجه می شوند که فرد بیمار خاص است و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه تغییری در پروسه کار اتفاق نیفتاده و در مواقعی که پزشک نسخه نویسی آنلاین را انجام نمی دهد، سرنسخه اش جایگزین دفترچه بیمه می شود اظهار داشت: در این میان بیشتر برای داروخانه ها نگرانی ای وجود داشت در خصوص اینکه پروسه کاری شان طولانی تر شده که ما در بهمن ماه نامه ای ارسال و اعلام کردیم که نیازی نیست داورخانه ها نسخه ها را آنلاین ثبت کنند که صفی در داروخانه ها ایجاد نشود.
غفاری افزود: در حقیقت اعلام کردیم اگر ثبت آنلاین نسخ سبب ایجاد صف می شود نسخه ها را آنلاین ثبت نکنند. تمام هدف ما این است که صف و ازدحامی در هیچ کجا شکل نگیرد.
منبع:

1399/12/15
12:47:30
0.0 / 5
332
تگهای خبر: آنلاین , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری