صحبت های ۳ داوطلبی كه واكسن كووپارس را تزریق كردند

صحبت های ۳ داوطلبی كه واكسن كووپارس را تزریق كردند آقای هویج: سه داوطلب تزریق کننده واکسن رازی کووپارس ضمن اشاره به ایمن بودن این واکسن و عدم بروز عارضه ای در مرحله اول دریافت این واکسن، سفارش کردند که سایرین هم اعتماد کرده و برای فازهای بعدی این مطالعه ثبت نام کنند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دکتر نوفلی_ پزشک عمومی و متخصص ژنتیک مولکولی یکی از داوطلبان پیش قراول دریافت واکسن کووپارس در نشست خبری کارازمایی بالینی این واکسن، اظهار داشت: من با توجه به این که در طول یکسال گذشته فرصت همکاری با این گروه را داشتم، ترجیح دادم که بالاترین دوز واکسن را دریافت کنم. بالاترین دوز این واکسن دو روز قبل به من تزریق شد.
وی ادامه داد: پس از ۲۴ ساعت که تحت مراقبت از جانب پزشکان بودم، عوارضی نداشتم و ۲۶ ساعت پس از تزریق واکسن حتی کوه رفتم. اطمینان می دهم که هیچگونه عارضه ای شامل عوارض موضعی مانند درد، خارش و... عوارض سیستمی مانند تب، افزایش یا کاهش ضربان قلب، فشار خون و... عوارض گوارشی شامل تهوع، اسهال و استفراغ و عوارض عصبی و... را به هیچ وجه نداشتم.
نوفلی افزود: من ۳۰ سال در زمینه تولید واکسن با موسسه رازی همکاری می کنم و این اطمینان را به مردم می دهم که این واکسن بی ضرر است و طی یکسال گذشته ایمنی زایی آن بر روی پنج حیوان شامل موش، خرگوش، خوکچه هندی، میمون و رات بررسی شده و نتایج آن بطور کامل ثابت شده است.
وی اظهار داشت: واکسن های انسانی رازی ۵۰ تا ۶۰ سال است که در اختیار مردم است. سرم های درمانی مقابل مار و عقرب و... سالهاست که در اختیار مردم است و این اطمینان را می دهم که این واکسن تا حالا طبق نتایج کاملا ایمن است.
امیرحسین امانپور یکی دیگر از داوطلبانی که واکسن کووپارس را دریافت کرده است، با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پس از دریافت واکسن کووپارس که حدود هشت روز قبل بود، تا کنون هیچ علائمی نداشتم و رضایت دارم.
وی ادامه داد: متخصصین ما و پزشکان مان جزو سرآمدترین ها هستند و در حوزه بهداشت و درمان و واکسن، ایران بهترین و باتجربه ترین محققین را دارد. خصوصا موسسه رازی که ۱۰۰ سال سابقه در این عرصه دارد و خودمان و خانواده هایمان واکسن های این موسسه را دریافت کرده ایم.
پرستو جلالی_ دانشجوی دامپزشکی یکی دیگر از داوطلبینی است که واکسن کووپارس را دریافت کرده و اظهار داشت: سه شنبه هفته قبل واکسن را دریافت کردم، هیچ علائمی نداشتم، شرایطم نرمال بود و هیچ مشکلی ندارم.
وی ادامه داد: من از قبل با موسسه رازی آشنایی داشتم و تحقیق کرده بودم. بحث کرونا و پاندمی که عنوان شد، تحقیق کردم و دیدم که ما ۹۰ درصد واکسن های کودکی مان را از رازی دریافت کردیم. پس چه بهتر که در کارازمایی بالینی این واکسن شرکت کنم و در سایت ثبت نام کردم.
وی اظهار داشت: همه واکسن هایی که از کودکی دریافت کردیم، ایرانی است و تا حالا مشکلی نداشته اند. بدین سبب باید حالا هم به دانشمندان مان اعتماد نماییم.منبع:

1399/12/18
19:01:31
0.0 / 5
353
تگهای خبر: ایمنی , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری