محققان می گویند؛

رژیم غذایی افزایش طول عمر را بشناسید

رژیم غذایی افزایش طول عمر را بشناسید تحقیقات جدید نشان داده است که اتخاذ یک رژیم غذایی سرشار از حبوبات، آجیل، و غلات کامل و مقادیر کم گوشت قرمز و فرآوری شده همراه به رژیم روزه داری می تواند طول عمر را افزایش دهد.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، رژیم غذایی غربی، که سرشار از پروتئین حیوانی، غذاهای فرآوری شده و قندهای تصفیه شده است، اغلب منجر به بیماری های مزمن همچون بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ می شود.
طبق جدید ترین مطالعه، اتخاذ الگوی تغذیه سالم در اوایل زندگی می تواند تا یک دهه به میانگین طول عمر اضافه کند، اما افراد در هر سنی می توانند از این تغییرات بهره مند شوند.
چند تغییر ساده در رژیم غذایی و کمی روزه داری متناوب امکان دارد کلید زندگی طولانی تر باشد.
تغییر از یک رژیم غذایی معمولی غربی حاوی پروتئین حیوانی، غذاهای فرآوری شده و قندهای تصفیه شده به یک رژیم غذایی بهینه حاوی حبوبات، آجیل، و غلات کامل و مصرف کم گوشت قرمز و فرآوری شده، همراه با رژیم فستینگ دوره ای (روزه داری)، می تواند طول عمر را افزایش دهد. رژیم فستینگ نوعی روزه داری با محدودیت زمانی است که عبارتست از مصرف مواد غذایی در مدت ۸ ساعت و پرهیز از مصرف غذا یا همان روزه داری در ۱۶ ساعت باقیمانده روز.
یک متاآنالیز جدید از تحقیقات رژیم غذایی نشان داده است که اگر این شرایط در ۲۰ سالگی شروع شود، بیشتر از یک دهه به طول عمر می افزاید.
دکتر «والتر لونگو»، محقق ارشد از دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: «ما ارتباط بین مواد مغذی، رژیم فستینگ، ژن ها و طول عمر را در گونه های کوتاه مدت بررسی کردیم. با اتخاذ نگاهی مبتنی بر بیشتر از یک قرن تحقیق، می توانیم آغاز به تعریف یک رژیم غذایی برای افزایش طول عمر نماییم که پایه ای محکم برای سفارش های تغذیه ای و تحقیقات آینده است.»
به گفته محققان، هیچگاه برای شروع دیر نیست. حتی تغییر رژیم غذایی در سبک غربی در سن ۶۰ سالگی میانگین طول عمر را بیشتر از هشت سال افزایش داد.
یک نکته مهم این بود که بهتر است تمام وعده های غذایی روز را به یک دوره ۱۱ یا ۱۲ ساعته محدود کرد ازاین رو از مصرف میان وعده های نیمه شب جلوگیری می شود.
علاوه بر این، رژیم فستینگ دوره ای یا پیروی از یک رژیم غذایی شبیه روزه که در آن هر سه یا چهار ماه یک مرتبه کالری دریافتی طبیعی به شدت کاسته می شود، امکان دارد سبب بهبود طول عمر شود.


منبع:

1401/02/21
19:09:37
5.0 / 5
186
تگهای خبر: آجیل , بیمار , بیماری , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری