معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی استان:

۳۶۶ قلم دارو در طرح دارویار دیده شده است

۳۶۶ قلم دارو در طرح دارویار دیده شده است به گزارش آقای هویج، لرستان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: 366 قلم دارو در طرح دارویار دیده شده است.


دکتر محسن اسدبیگی در جریان بازدید از خبرگزاری ایسنا، اظهار نمود: طرح دارویاری از ۲۳ تیرماه شروع شده است.
وی با اعلان اینکه قبلا ارزی که به دارو و تولیدکننده داده می شد سبب ارزان شدن دارو و قاچاق آن می شد و شاهد قاچاق معکوس بودیم، اضافه کرد: با اجرای طرح دارویاری، یارانه دارو از تولیدکننده به بیمه ها داده می شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اعلان اینکه بر طبق این طرح، داروها تحت پوشش بیمه هستند و با قیمت ارزان تری در اختیار مردم قرار می گیرد و دارو بصورت آزاد گران می شود و این امر سبب جلوگیری از قاچاق دارو خواهد شد، اظهار داشت: این طرح باید سالهای قبل انجام می شد که خوشبختانه دولت سیزدهم به این مهم ورود پیدا کرد.
اسدبیگی افزود: با اجرای این قانون ۱۲۰ قلم داروی اَ. تی. سی(OTC) باردیگر به بیمه اضافه شده است و تغییر قیمت دارو را بیمه ها تقبل می کنند.
وی با اشاره به این که افرادی که فاقد بیمه هستند به دفاتر بیمه سلامت در مرکز استان و شهرستان ها مراجعه و مبادرت به بیمه خود کنند، اضافه کرد: این افراد تا سه ماه بصورت رایگان بیمه می شوند و بعد از آن درصدی را پرداخت خواهند کرد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: اطلاع رسانی بوسیله رسانه ها انجام و به مردم آگاهی رسانی شود که باید حتما خودرا بیمه کنند.
اسدبیگی با اعلان اینکه تحت پوشش قرار گرفتن داروها توسط بیمه به نفع مردم است، بیان کرد: در طرح دارویاری ۳۶۶ قلم دارو در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: قبلا از اجرای این طرح داروی بیماران فشار خون و دیابتی بصورت آزاد در اختیار بیماران قرار می گرفت که با اجرای طرح دارویاری این داروها نیز به بیمه اضافه شدند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: داروهای بیماران خاص نیز از قبل تحت پوشش بیمه بودند.
اسدبیگی یکی از چالش های جامعه را مصرف خودسرانه دارو توسط مردم عنوان رکد و با اشاره به این که مصرف خودسرانه مقاومت دارویی در بدن ایجاد می کند، اشاره کرد: باید فرهنگ سازی لازم توسط رسانه ها انجام و الگوی مصرف دارو اصلاح و استفاده از آن بصورت منطقی و با تجویز پزشک باشد.1401/05/24
10:07:16
5.0 / 5
161
تگهای خبر: بیمار , بیمه , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری