در آستانه فصل گرم سال مطرح شد

تاكید وزارت بهداشت بر جمع آوری نخاله های ساختمانی و آب های سطحی در مناطق زلزله زده كرمانشاه

تاكید وزارت بهداشت بر جمع آوری نخاله های ساختمانی و آب های سطحی در مناطق زلزله زده كرمانشاه آقای هویج: نماینده وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده كرمانشاه آخرین اقدامات انجام شده برای تامین بهداشت در این مناطق را شرح داد.طیب قدیمی در گفت وگو با ایسنا، درباره برنامه دستگاه های مسئول برای كنترل فاضلاب و آب های رها شده در مناطق زلزله زده، توضیح داد و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه در ستاد بحران استان در این زمینه فعال است و توانسته نظر همه مسئولان استانی را به اهمیت این مورد جلب كند. در این كمیته همه مسئولان دیگر شامل آبفا و... به اهمیت مبحث پی برده اند و قول همكاری داده اند تا همراه حوزه بهداشت به نحوی فعالیت كنند كه مشكل خاصی در این زمینه نداشته باشیم.

وی ادامه داد: ما نگرانی های خویش را با استفاده از معاونت بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه به آنها منتقل كرده ایم. مسئولان ارشد استان هم حمایت كرده اند. امیدواریم با برنامه ریزی هایی كه انجام شده آبهای سطحی و نخاله های ساختمانی جمع آوری و اقدامات پیشگیرانه برای فصل گرما صورت گیرد. دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه برنامه ریزی نموده است كه بیش از ۳۰۰ هزار مترمربع از آبهای سطحی و فاضلاب این مناطق را با كمك یكی از دانشگاه های علوم پزشكی تهران سم پاشی كند كه این كار هم اكنون شروع شده است.

قدیمی درباره وضعیت سلامت آب شرب منطقه هم توضیح داد و اظهار داشت: سلامت آبهایی كه مكلف هستیم كلرسنجی آنها را انجام دهیم و همینطور آب قابل توزیع در سیستم شبكه كه می توان آن را آزمایش كرد، تایید می گردد.

وی تصریح كرد: آزمایش آب های رها شده و فاضلاب مناطق به صورت مرتب با استفاده از نیروهای بهداشت محیط و حوزه بهداشت به همراه اكیپ های دیگر انجام می گردد. این نیروها تلاش می كنند حداقل تجمع آب در مناطق وجود داشته باشد. هم اكنون هم مشكلی از نظر فاضلاب و آب شرب نداریم؛ چون این آب به صورت مرتب كلرسنجی می گردد و دانشگاه هر روز در این زمینه گزارش می گیرد و بازخورد تغییر میزان كلر را به آبفا اطلاع می دهد.

نماینده وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده كرمانشاه در ادامه خاطرنشان كرد: تعداد سرویس های بهداشتی و حمام هم هم اكنون حداقل نیاز را برآورده می كند، اما باز هم می توان همزمان با آغاز اسكان دائم و تثبیت اسكان موقت، تعداد آنها را افزایش داد. كار اسكان موقت هم بر مبنای برنامه سازمان هایی كه مسئول این كار هستند در حال پیش رفتن است. ما هم در حوزه سلامت اسكان افرادی كه نیاز بیشتری دارند، مانند مادران آبستن و بیماران را در اولویت قرار داده ایم.

قدیمی، درباره برنامه برای پیشگیری از مارگزیدگی و عقرب گزیدگی در این مناطق هم اظهار داشت: در مناطق گرمسیر در شرایط عادی هم احتمال گزش وجود دارد؛ بنابراین مقرر است در این حوزه آموزش هایی با كمك پرسنل بهداشت و مراقبان سلامت عرضه شود. علاوه بر آن باید پادزهرهایی آماده شود كه استان كرمانشاه از این نظر مشكلی ندارد. در مورد دپوی نخاله هم با سازمان های مسئول جلساتی برگزار شده تا محل تجمع جوندگان و حشرات از بین رود. این سه برنامه هم به موازات هم پیش می رود.

نماینده وزارت بهداشت در مناظق زلزله زده همینطور افزود: خدمات خانه های بهداشتی كه پس از زلزله صدمه ندیده بودند، از همان روزهای اول بعد از زلزله شروع شده است. بعضی از این مراكز صدمه جزئی دیده بودند و قابل تعمیر هستند. تعمیر آنها در بیشتر شهرها به آخر رسیده و فقط چند شهر باقی مانده است. از نظر فنی هم تایید شده كه این مراكز قابل تعمیر هستند. ۴۷ خانه و ۹ مركز بهداشت تخریب شده بودند كه هم اكنون پیمانكار آنها مشخص و زمین ها تحویل داده شده است. خدمات این مراكز هم داخل كانكس های جایگزین عرضه می گردد.
1396/12/22
16:28:08
5.0 / 5
4233
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری