مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تاكید كرد

كمبود دریافت كلسیم در ایرانیان، ضرورت كاهش قیمت محصولات مفید

كمبود دریافت كلسیم در ایرانیان، ضرورت كاهش قیمت محصولات مفید آقای هویج: مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با انتقاد از نحوه قیمت گذاری محصولات غذایی در بازار، اظهار داشت: وقتی قیمت نوشابه از دوغ ارزان تر است، طبیعی است كه مردم به خرید نوشابه روی می آورند، درحالیكه نوشابه حاوی شكر فراوانی است و فرد با مصرف آن دچار دیابت، پوكی استخوان و فشارخون خواهد شد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر زهرا عبداللهی درمورد ضرورت بازنگری بر قیمت محصولات غذایی اظهار داشت: درست است كه بعنوان مسئول تغذیه وزارت بهداشت به مردم مصرف مواد غذایی سالم و مطابق با سلامتی مردم را سفارش می نماییم، اما از سویی قیمت این محصولات هم اهمیت دارد.
وی اضافه كرد: محصولاتی مانند شیر و لبنیات، باید با قیمت مناسب تری در اختیار مردم قرار گیرد تا تمام دهك ها قادر به خریداری آنها باشند، ازاین رو فقط با آموزش و فرهنگسازی نمی توان مردم را به سمت مصرف غذای مفید و اصلاح سبك تغذیه سوق داد.
مدیر كل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به اینكه قیمت كالا بر قدرت خرید مردم اثرگذار است، اظهار داشت: مثلا در شرایطی كه در كشور، مردم با كمبود دریافت كلسیم مواجهند، سفارش به مصرف لبنیات افزایش پیدا می كند؛ درحالیكه مردم به خصوص دهك های با درآمد پایین، باوجود كسب اطلاعات درمورد مصرف بیشتر لبنیات، قادر به خرید آنها نیستند.
بنابر اعلام وبدا، عبداللهی اظهار داشت: وقتی قیمت نوشابه از دوغ ارزان تر است، طبیعی است كه مردم به خرید نوشابه روی می آورند؛ درحالیكه نوشابه حاوی شكر فراوانی است و فرد با مصرف آن دچار دیابت، پوكی استخوان و فشارخون خواهد شد. ازاین رو علاوه براینكه آن ماده غذایی به بدن سودی نرسانده، بلكه منجر به صدمه و بیماری هم می گردد. در نتیجه، علاوه بر كاهش قیمت محصولات مفید و سودرسان باید بر افزایش قیمت محصولات صدمه رسان به سلامت مردم هم اهتمام جدی وجود داشته باشد.
وی در انتها تصریح كرد: دسترسی مردم به محصولات غذایی سودمند از حیث توانمندی برای خرید، مبحث مهمی است كه باید مدنظر سیاستگذاران قرار بگیرد.1397/03/18
12:21:20
5.0 / 5
4058
تگهای خبر: بهداشت , تغذیه , خرید , خون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری