رییس سازمان دامپزشكی:

مصرف محصولات تایید شده دامپزشكی

مصرف محصولات تایید شده دامپزشكی آقای هویج: رییس سازمان دامپزشكی ضمن تاكید بر اینكه مردم خیال شان از بابت سلامت محصولات دامی و پروتئینی كه مورد تایید دامپزشكی بوده، راحت باشد، اظهار داشت: باید آزمایشگاه های دامپزشكی در مناطق صفر مرزی كه منشأ خیلی از بیماری هاست، مستقر گردند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، علیرضا رفیعی پور در نخستین گردهمایی آزمایشگاه های دامپزشكی كشور، اظهار نمود: تلاش همه دامپزشكان و پرسنل متخصص آزمایشگاهی این است كه غذایی كه سر سفره مردم می رود سلامتش تضمین شود و مردم آن را با خیال راحت مصرف كنند؛ ازاین رو باید در حوزه فعالیت های آزمایشگاهی تمركززدایی مورد توجه قرار گیرد و این آزمایشگاه ها باید در مناطق صفر مرزی تولید شود، چون كه منشأ خیلی از بیماری ها هم از این مناطق است.

وی اضافه كرد: آزمایشگاه در خدمت تولید بوده و به منظور ارتقای كیفیت و تضمین تولید است. در واقع هیچ مقام و جایگاهی مانند آزمایشگاه های بخش دامپزشكی نمی تواند به كیفیت و كاهش هزینه تولید كمك كند.

رئیس سازمان دامپزشكی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به نقش آزمایشگاه ها در توسعه تبادلات بین المللی اظهار داشت: تمام كشورها هم برای واردات محصولات پروتئینی و دامی كشورمان محصولات را در آزمایشگاه های خود مورد بررسی قرار می دهند و در صورت عدم تایید اجازه ورود به كشور خویش را نمی دهند كه این امر نشان دهنده اهمیت آزمایشگاه های دامپزشكی است.

رفیعی پور اظهار داشت: در حال تدوین آیین نامه ای هستیم كه برای آزمایشگاه های دامپزشكی جایگاه قانونی در بخش خصوصی تولید شود كه مراحل تنظیم این آیین نامه اكنون در دست انجام است و به زودی عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: در سازمان دامپزشكی نظارت بر آزمایشگاه ها مهمترین اركان هویتی این سازمان بشمار می رود و اقدامات این بخش برای مقامات سیاسی، امنیتی، مردم و مصرف كنندگان مورد اهمیت است.

رییس سازمان دامپزشكی خاطرنشان كرد: اگر در سطح مراكز تولید نمونه برداری انجام شود اما در آزمایشگاه ها تعیین تكلیف نشود در واقع خروجی و نتیجه ای برای جامعه ندارد؛ ازاین رو در شرایط كنونی به آزمایشگاه های دامپزشكی نیاز داریم كه از جغرافیای استانی خارج شده باشد، چون كه هم اكنون از بخش های مختلف هم تقاضای تولید این آزمایشگاه ها و نیازمندی به عرضه خدمات وجود دارد. 

1396/07/19
14:03:11
5.0 / 5
4564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری